ראלי דקאר 2009 - ארגנטינה-צ'ילה

דקאר: רואים את הסוף

אלפי ק"מ ומתחרים נותרו מאחור כשהדקאר מגיע אל הישורת האחרונה. סופ"ש רגוע? לא כאן

ירון אדרי
21/01/2007

היום האחרון לדקאר. 7900 ק"מ מאחור ו-16 ק"מ מדודים מלפנים. התוצאות כבר ידועות ומטרת השלב הסופי היא יותר ראווה מאשר תחרות.

בקטגוריית האופנועים, קיריל דספרס לא לוקח צ'אנסים מיותרים ורוכב בקצב רגוע. הוא מסיים במקום ה-56. דויד קסטאו לוחץ קצת יותר בכדי לסיים שישי. וינטרס מנצח.
בקרב המכוניות, דה-ווילירס, שהוביל את הדירוג הכללי במשך כמה ימים, מסיים היום ראשון כשמאחור נמצא הנהג המצליח של הדקאר, קארלוס סיינז. בובי גורדון מוביל את ההאמר אל המקום השלישי.

רגע לפני שבאמת נגמר, אפשר כבר לסכם. הדקאר לשנת 2007 היה יותר מעניין מאשר מותח. 525 מתחרים בשלוש קטגוריות עיקריות החלו אותו ורק 300 מסיימים. בין הפורשים גם נקודת האור הישראלית היחידה השנה, גלעד בנאי, שפורש ביום החמישי למירוץ.

שליטתם של KTM בקטגורית האופנועים הייתה מוחלטת ורק מדיי פעם יכולנו לראות כי ישנם עוד יצרנים בדקאר הזה. ההפתעה הגמורה הייתה פרישתו של קומה שילשום לאחר שהוביל בבטחה לאורך כל הדקאר. במכוניות הייתה השליטה של פולקסווגן שניצחו לא פחות מעשר פעמים כשהיריב העיקרי, מיצובישי, לא מנצחים אפילו פעם אחת אלא שליפנים זה מספיק. תקלה מוזרה ביום התשיעי למרוץ מתדרדרת את הגרמנים הרחק לתחתית הדירוג באופן מפתיע.

עוד בוואלה!

גם הקורונה השפיעה: הבחירות הישראליות בתחרות מוצר השנה

בשיתוף מוצר השנה ישראל

והמנצח הוא...

בסיכום הכללי הרשמי, מנצח הדקאר הוא קיריל דספרס בקטגורית האופנועים וסטפן פטרהאנסל בקטגוריות המכוניות, אך בסיכום אישי, אני לא מכתיר אף אחד כמנצח. מבחינתי הדקאר הנוכחי הכיל יותר פראיירים ממנצחים. נתחיל במארק קומה שיומיים לפני תום המירוץ מאבד את דרכו ובכדי להוסיף חטא על פשע, גם מסיים על הקסדה. פוחול שסומן גם כן כפייבוריט לניצחון, ממשיך רק אחרי שהוא נעזר בתרומת איברים מהאופנוע של קומה. כל שנותר לדספרס הוא למחוק את שמו של קומה מגביע האליפות. שלא תבינו לא נכון, הדקאר הוא מרוץ אכזרי ותובעני מאין כמוהו, אבל כשמסתכלים על מתחרים בסדר גודל שכזה, נראה שיהיה קשה יותר "לסחוב" סוכרייה מתינוק.

אבל הפראיירים העיקריים של הדקאר הזה הם ללא ספק פולקסווגן. הם שלטו לכל אורכו של הדקאר, אבל מספיק יום עגום אחד בכדי ששני הפייבוריטים שלה יאבדו זמן רב כל כך שגם הניצחונות בימים שנותרו לא יעזרו לקזזם. את הניצחון מקבלים מיצובישי, הקבוצה האפורה ביותר של הדקאר הנוכחי. השליטה שהציגו בשנים האחרונות לא נראתה הפעם ואפילו ניצחון אחד לרפואה אין להם. יותר משמיצובישי ניצחו, פולקסווגן הובסו. אבל הכי אבסורד זה שהם הביסו את עצמם.

סיכום תוצאות

אופנועים
1. קיריל דספרס (צרפת) ק.ט.מ 51:36:53 שעות
2. דויד קסטאו (צרפת) ק.ט.מ 52:11:12 ש'
3. כריס בלאיס (ארה"ב) ק.ט.מ 52:28:59 ש'
4. פל-אנדרס אולבאלסטר (נורווגיה) ק.ט.מ 53:14:50 ש'
5. הלדר רודריגז (פורטוגל) ימאהה 54:07:34 ש'

מכוניות
1. סטפן פטרהאנסל (צרפת) מיצובישי 45:53:37 ש'
2. לוק אלפאנד (צרפת) מיצובישי 46:01:03 ש'
3. ז'אן לואי שלסר (צרפת) שלסר-פורד 47:27:34 ש'
4. מארק מילר (ארה"ב) פולקסווגן 48:03:53 ש'
5. הירושי מסוקה (יפן) מיצובישי 48:38:08 ש'

  • דקאר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully