פעמיים כי טוב

מזרטי ייצרה 12 יחידות בלבד מה-MC12 קורסה. ל'אדו-קומפטישן' זה מספיק בכדי להוציא לה קיט שיפורים

ירון אדרי

לסדנת אדו-קומפטישן יש חיבה מיוחדת ל-MC12 של מזרטי. בעבר הם כבר טיפלו במסירות במכונית העל מאיטליה, טיפול אשר זכה לשם MC12-XX ו-MC12 R. כעת הם מציגים גירסה מעט יותר קיצונית העונה שלם MC12 קורסה.

אולם הכינוי קורסה אינו של אדו. למעשה, מדובר במהדורה מוגבלת של 12 יחידות בלבד שהוציאה מזרטי עצמה לרגל זכייתה של ה-MC12 באליפות ה-GT העולמית. הקורסה זכתה לדיאטה מקיפה שהפחיתה 400 ק"ג עגולים ממשקלה (1,150 ק"ג כעת) ואל מנוע ה-V12 נוספו 123 סוסים והספקו הנוכחי עומד על 755 כוחות סוס, כך שכל אחד מהם מופקד על 1.5 ק"ג. המומנט אגב, עומד על 75.5 קג"מ.

באדו ראו כי טוב והחליטו לעשות יותר טוב עם מספר נגיעות לשיפור המשופר. ראשונים הם המתלים החדשים שתוכננו על-ידי מהנדסי הסדנה ויוצרו על-ידי חברת KW. מדובר במתלי ספורט הניתנים לכיוונון מלא, כך שהנהג יכול לבחור בין רכות ונוחות ליום-יום לקשיחות מקסימלית לתקיפת מסלול המירוצים הקרוב למקום מגוריו. במנוע עצמו החליטו שלא לגעת ורק הוסיפו לו מערכת פליטה שפרט לשיפור זרימת הגזים, מאפשרת לנהג לשלוט מרחוק בסאונד הבוקע ממנה באמצעות פרפר מיוחד המורכב בתוכה.

שיפור נוסף נרשם באיזור הגלגלים עם תוספת של חישוקים וצמיגים במידה 265/35/ZR19 מקדימה ו-335/30/ZR20 מאחור. דרך החישוק ניתן לראות דיסק בלימה קראמי במידה 396 מ"מ מקדימה ו-360 מאחור, שיחד עם רפידות תואמות, יופקדו על עצירה עדר הסוסים המתפרץ.

ואם המזרטי קורסה נשמעת לכם טוב, כיסכם מספיק עמוק ואתם גרים באירופה, באדו עובדים במרץ על הוצאת רישוי חוקי לכביש עבורה. אז כדאי שתזדרזו, יש רק 12 יחידות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully