ההנאה שבהנעה

יצרניות הרכב השונות מדגישות תמיד את ההנאה אותה מעניקה המכונית שלהם לנהג. מה היא הנאה? למרצדס התשובה

  • מרצדס
ירון אדרי

העיר שטוטגארט שבגרמניה מספקת לנו בעיקר מכונות הנאה מנהיגה, אלא שעד היום לא היה ברור בדיוק מהי בכלל הנאה מנהיגה. את הכפפה החליטה להרים חברת מרצדס המקומית שיחד עם אוניברסיטת מינכן הצליחה לנתח מדעית את המונח השחוק.

אין זה סוד שבמהלך הנהיגה חווה הנהג רגשות רבות, אך מהן בדיוק. בכדי לנסות ולמדוד זאת, העמידה מרצדס שתי מכוניות: C קלאס החדשה ו-190 E משנת 1983. במחקר עצמו השתתפו שמונה נהגים ונהגות בגילאים 33-53 אשר נהגו בשתי המכוניות במגוון כבישים ומסלולים. במהלך הנהיגה נאספו נתונים שונים כמו מהירות, כוחות G ועוד. ומה לגבי הנהגים? לצורך ניתוח רמת ההנאה שלהם מתהליך הנהיגה, השתמשו החוקרים בשתי אסכולות שונות – הבעות פנים וניתוח קול.

בהתבססם על התיאוריה של פול אקמן האמריקני שגורסת כי בפני האדם ישנם 43 שרירים המגיבים לרמות שונות של התרגשות, פיתחו המדענים תוכנת מחשב אשר מסוגלת לנתח לאורך זמן את המצב הרגשי בו נמצא הנהג. עשרות אלפי תמונות עם פניהם של הנחקרים הוזנו למחשב אשר מיין אותם לרגשות שונים כמו כעס, פחד, עצב, הפתעה, וכמובן הנאה.

בהשוואה בין המכוניות התגלה כי באופן כללי ה-C קלאס החדשה העלתה יותר חיוכים על פני הנחקרים ביחס ל-190 הישנה למרות שככל שעלה גילם של הנחקרים, כך ההעדפה היתה למכונית של אז. דוגמה לכך ניתנה עם החיוך שעלה על פניהם של המבוגרים בכל פעם בו נכנסה ה-190 למצב של היגוי יתר, בעוד שהצעירים נהנו יותר ב-C הבטוחה בעלת מערכות בטיחות כמו למשל ESP.

ניתוח קולות ותדרים מאפשר גם הוא לגלות את מצבו הרגשי של האדם ובעזרת מודל מחשבי שפותח באוניברסיטת מינכן, הצליחו החוקרים לגלות דברים על הנחקרים. במהלך הנהיגה, התבקשו הנחקרים לספר דרך הדיבורית הסלולארית על הרגשתם וקולם הוקלט. ניתוח הממצאים גילה כי ב-72% מהכבישים, היו נהגי ה-C קלאס במצב רוח מרומם בעוד שב-190 היה זה רק ב-36% מהכבישים.

תוצאות המחקר הסופיות גילו מספר דברים מפתיעים ובראשם העובדה כי דווקא ה-C קלאס היתה מהנה יותר לנהיגה. החוקרים מסיקים מכך כי הנהגים יכולים להפיק יותר הנאה ביודעם כי המכונית אותה הם מובילים נוחה יותר, מפנקת יותר ובעיקר בטוחה יותר. למרות זאת, תחת הערה מודגשת, סיכמו החוקרים כי הנאה מנהיגה היא גם דבר אישי ולמרות הנטייה הברורה למכונית המודרנית, יהיו רבים שיעדיפו גם היום מכוניות ספרטניות ובלתי צפויות. האם המחקר ישפיע על מכוניות העתיד? ימים יגידו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully