חלקים פגומים יקראו לתיקון

איגוד המוסכים דורש להחיל נוהל קריאה חוזרת על חלקי חילוף פגומים כפי שמקובל אצל יצרניות הרכב

תומר הדר

האם בעתיד יחויבו גם יבואני חלקי חילוף לרכב לערוך נהלי "קריאה חוזרת" (Recall) לחלקי חילוף פגומים? איגוד המוסכים פנה אתמול (יום ב') למנכ"ל משרד התחבורה גדעון סיטרמן, בדרישה להחיל נוהל קריאה חוזרת על כל מוצרי התעבורה הפגומים בכל תחומי ענף הרכב והתחבורה. כלומר, במקרה בו יתגלה חלק חילוף פגום מכל סוג שהוא, יחייב משרד התחבורה את יבואן החלק לזמן את כל בעלי כלי הרכב בהם מותקן החלק לצורך החלפתו.

כיום, קיים בישראל נוהל קריאה חוזרת, אך נוהל זה תקף אך ורק לגבי יבואני רכב. על פי הנוהל, שמבוסס על סעיף 16 לצו הפיקוח על מצרכים ושירותים משנת 1978: "גילה יצרן רכב מיובא פגמים ביצורו של דגם רכב ונתן להם פרסום בכל דרך שהיא, יזמין היבואן את כל כלי הרכב מן הדגם שבו נתגלו הפגמים למוסכי השרות שלו לשם ביצוע תיקונים, החלפה או טיפול כפי שקבע יצרן הרכב המיובא".

עוד מפרט הנוהל את אופן איתור בעלי הרכב והזמנתם לביצוע התיקון ואופן תיעוד המידע על ידי משרד התחבורה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully