פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קבוצת רישוי 1 מתחממת

   קיה פיקנטו, שברולט אוויאו ויונדאי גטס יצטרפו לקבוצת הרישוי הזולה ביותר ובעקבותם כלי רכב זולים נוספים

   התחרות בקבוצת הרישוי 1 - בטווח המחירים של פחות מ-92 אלף שקל - נהפכת עזה יותר: דגמים חדשים ומחודשים יצטרפו בקרוב לשוק הרכב בישראל.

   עם השינוי בקבוצות הרישוי, בתחילת 2008, הועלה הרף העליון של קבוצת הרישוי 1 מ-86 אלף ל-92 אלף שקל. זאת כדי להפוך אותה לפעילה ולרלוונטית יותר בשוק הרכב המקומי. כעת מתחילים יבואני הרכב להגיב לשינוי, ומתחילים לייבא דגמים וגרסאות חדשים שיתאימו לרמות המחיר החדשות.

   ריי מוטורס, היבואנית החדשה של קיה, תשווק בקרוב מכונית קטנה בשם פיקנטו. הפיקנטו תשווק עם מנוע בנפח 1.1 ליטרים ותיבת הילוכים אוטומטית.

   הפיקנטו תיועד לחברות ליסינג והשכרה, אך תשווק גם לשוק הפרטי כמכונית "צעירה, ספורטיווית ושובבה", כהגדרת היבואן. לפי מקורות שונים בענף הליסינג, התמחור של הפיקנטו ימקם אותה בקבוצת הרישוי 1. מכונית קטנה נוספת שתיובא מקוריאה היא שברולט אוויאו המחודשת, שתכונה אוויאו 5 בשל חמש הדלתות שלה. למכונית זו תהיה גם גרסת בקבוצת הרישוי 1, עם ארבע כריות אוויר ו-ABS.

   השחקנית השלישית בקבוצת רישוי זו היא כלמוביל, המשווקת את גרסת GLF של יונדאי גטס. גרסה זו מצוידת בשתי כריות אוויר ו-ABS, ונמכרת עם מנוע 1.4 ליטר עם תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית. בקרוב יחל השיווק של המכונית ברמת האבזור GLI ועם תיבת הילוכים ידנית, שתהיה המכונית הראשונה בקבוצה אחת עם מערכת בקרת יציבות אלקטרונית.