מכון ווייסמן MF5

הווייסמן GT כבר לא מרגשת כבעבר, אז הלכו המהנדסים לב.מ.וו משם הביאו לה את המנוע של ה-M5

  • ווייסמן
  • mf5
  • gt
  • ב.מ.וו
  • m5
ירון אדרי

את הווייסמן MF5 פגשנו לראשונה בגרסת הקונספט בתערוכת פרנקפורט 2007. בתערוכת ז'נבה שנערכה בחודש שעבר, פגשנו כבר בגרסה קצת יותר בשלה לייצור. כעת, חושפים בוויסמן את כל הפרטים המלאים אודות מכונית ה-GT החדשה שלהם שבתוכה פועם מנוע ה-V10 של הב.מ.וו M5.

היצע המכוניות של וויסמן כולל רק את ה-GT לה מנוע V8 בנפח 4.7 ליטר מבית ב.מ.וו. למנוע זה הספק של 367 כ"ס ומומנט של 50 קג"מ והוא מניב 4.6 שניות ל-100 ו-280 קמ"ש מרביים. ב-5 השנים בהן מיוצרת ה-GT, הפך קהל היעד לבררני יותר ועל כן נתבקשו שינויים נרחבים, בעיקר בסעיף המנוע.

ושוב הלכה וויסמן אל ב.מ.וו משם נלקחה יחידת הכוח של ה-M5 לה 10 צילינדרים בתצורת V ו-507 סוסים. יחד עם תיבת 7 ההילוכים הידנית, עובר הכוח אל הגלגלים האחוריים שדואגים להציב את מד המהירות על 100 קמ"ש 3.9 שניות בדיוק לאחר שהודבקה דוושת הגז לרצפה. גם המהירות המרבית השתפרה וה-MF5 תפסיק להאיץ ב-310 קמ"ש. ובכדי לחזק את הקשר בינה ובין האספלט, הותאמו לחלקה האחורי כנף ודיפיוזר. חישוקי 19 אינטש של BBS ובתוכם צלחות בלימה מחוררים העשויים מחומרים מרוכבים, ידאגו להחזירה למצב עמידה.

ייצור גרסת ה'על' יחל כבר החודש במפעל ווייסמן החדש שנחנך השבוע. היקף הייצור השנתי יעמוד על 350 יחידות. בווייסמן בונים על כך שעוד השנה תצטרף להיצע גם גרסת הקבריולה ל-MF5. אנחנו לא נתנגד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully