פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חזון סלובקי לאלפא - קואלוס

   מטלה חלומית. סטודנט צעיר מסלובקיה עיצב קונספט למכונית סאלון של אלפא-רומיאו. אין צורך לנחש מהו הציון הסופי

   "דמיינו את מכונית הדגל העתידית של אלפא-רומיאו" כך התבקשו הסטודנטים מהמכון לעיצוב (Scuola Politecnica di Design)) אשר ממוקם במילאנו. אחד מהם - Jan Bujnak הסלובקי הצליח ליצור אינטגרציה של מכוניות החברה ולעצב מכונית גדולה, סאלונית, עם כל קוויה השרירים והאלגנטים של אלפא-רומיאו.

   החזית אופיינית, עם יחידות תאורה משוכות בחדות כלפי מטה עד לחוטם המפורסם בו שזור סמל החברה. צלליתה הצדדית מעמיקה את התכנון העיצובי ומראה עד כמה עמל על שמירת כל האלמנטים הסגנוניים כשקווי הדלתות משלבים גלי עוצמה במרכב דמוי קופה (אך עם 4 דלתות) וידיות נסתרות.

   חלקה האחורי מעט יותר סולידי, מזכיר במעט את האלפא 166 הסאלונית, ממנה כנראה נשאבה ההשראה הבסיסית (על פי המימדים בכל אופן), אך השמשה האחורית צרה ומלבנית בכדי להעניק את מראה רחב-המותניים הנמתח מעל איזור תא-המטען.

   הצבע שנבחר הוא כסף מטאלי עמוק, אך מדובר במעין גוון חלומי שאינו קיים מחוץ לגבולות הוירטואלים. זוויות המכונית אמורות להשוות למראה הכללי עוצמה קורנת ויחד עם החישוקים הענקיים בעיצוב שונה ממה שראינו עד כה באלפא-רומיאו, מחדדים את האיפיון הספורטיבי-איטלקי, שבחר המעצב הצעיר עבורה. אין ספק כי מדובר בקונספט מרהיב ומושך, שלא ישאיר את הבחור מסלובקיה אנונימי בתקופה הקרובה. באלפא רומיאו התרשמו ומגלים עניין. מה דעתכם על העיצוב?