המיני מתחשמלת

ב.מ.וו שולחת לתערוכת הרכב בלוס-אנגל'ס את הבווארית הקטנה שקיבלה זרם של וולטים לישבן השובב

ניר בן-טובים
19/10/2008

למרות שב.מ.וו כלל לא התכוונה לחשוף את המיני - E הקטנה בשלב כה מוקדם, הרלוונטיות הגאוגרפית, כמו גם השייכות לשוק האמריקני, הביא אותה לחשוף את הגרסה המחושמלת של הקופר, כמעט חודש טרום פתיחת הדלתות בתערוכת הרכב בלוס-אנגל'ס. בתחילה דובר על שימוש בפלטפורמה אחרת לחלוטין על מנת לשווק את הטכנולוגיה החשמלית, אך כנראה שהשיק והאפיל הדינמי של הקופר, השאיר את המתמודדות בצילה הזעיר. המיני מיועדת כרגע, רק לתחומי ארה"ב ובפרט לתושבי קליפורניה, שם מקבלים הנחות מס משמעותיות על הפחתות על שיעור זיהום נמוך.

רק 500 יחידות מתכוונת החברה לייצר כשחלק מהלקוחות כבר טרחו להזמין את הגרסה דרך צינורות עוקפים. יחד עם כך, החברה מצהירה כי מייעדת גם לערי אירופה הגדולות כגון לונדון ומינכן, כמות זהה של כלי-רכב שתעלה את מספר הדגמים המיוצרים לכ-1,000 לפחות.


ב.מ.וו לקחה כאן את הרעיון המתחשמל רחוק כלל שהמעטפת מאפשרת. את הגלגלים הקדמיים, לא יניע המנוע המקורי בנפח 1.6 ל' אשר נזרק החוצה. את מקומו תפס בחרטום, מנוע חשמלי המספק 150KW של חשמל שהם כ-204 כ"ס לערך ו 22 קג"מ, המקבל עוצמתו מסוללות יון-ליתיום שהחליפו את כסאות המושב האחורי שבגין כך, מצמצם את נפח תא המטען (הקטן ממילא) בכ-60 ליטר. עוד מספרת החברה, כי יכולותיה האקרובטיות של המיני גבוהות כפי שמציעות אחיותיה לוגמות הבנזין והסולר. עבור כך, הקשיחו את מערך המתלים ושינו את מיקום תיבת ההילוכים המשתמשת כעת במערכת אלקטרונית חסכונית.

הביצועים, לא נפגמו כתוצאה מהמשקל הכללי שטיפס אל 1.4 טון. המיאוץ למאה קמ"ש אורך רק 8.5 שניות, אך ב.מ.וו החליטה להגביל את מהירותה המרבית לכ-160 קמ"ש על מנת לחסוך בתצרוכת החשמל. כמו כן, מסוגלת המיני לשמר את כוחה בתאי האנרגיה שלה על ידי ניצול כוח הבלימה. טווח הנסיעה עומד על כ- 270 ק"מ בין טעינות, שייקח אתכם לשעתיים וחצי של נסיעה עד לעצירה בתחנת הטעינה הקרובה.

המיני תמסר ללקוחות בתוך מסגרת הניסויים שעורכת החברה בטכנולוגיה החשמלית. למעשה, מדובר במעין ליסינג שנתי שבסיומו, כל המכוניות יוחזרו למטה בגרמניה על מנת לבדוק את השפעות הנסועה היום יומיות לאחר שימוש פרטי נרחב. הבעלות תקנה לנהגים את כל השירות הנלווה הכולל החלפת חלפים (ללא עלות) ושירות צמוד במקרה של תקלה.

עוד בוואלה!

נפגעתם במהלך נסיעה באוטובוס? מגיע לכם פיצוי

בשיתוף zap משפטי
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
מיני חשמלית. אתר יצרן
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
מיני חשמלית(צילום: אתר יצרן)
  • מיני
  • חשמלית
  • תערוכה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully