בועה חרישית

הציקצוקים המרגיזים בתא הנוסעים עוד יילוו אותנו תקופה, אך חברת 'JPS' מקווה כי פיתוחיה יקחו אותנו לעתיד שקט יותר

  • nvh
  • בידוד
ניר בן-טובים

אם יש פרובינציה על פני הגלובוס הסובלת מפלסטיקה מתענה, זו מדינת ישראל, כמו גם שארית המזרח התיכון. איכויות חומרי הדיפון מתקדמים להם בדילוגים מרשימים אך מסתבר ששום דבר לא מצליח לעמוד בפני השמש הישראלית והחול הים תיכוני. לעומת זאת, באירופה דלת השמש ובאנגליה בפרט, מצליחים לשמר את המוצרים כביום היוולדם. רוב רובן המכריע של המכוניות המודרניות משתמש בקשיחות פלסטיות גמישות, או מוצרי פוליפרופילן עמידים. אלו מספקים הגנה טובה באופן יחסי, גם עבור תחלואי מזג האוויר כמו גם בידוד הרעשים מחוץ לתא הנוסעים.

חברת 'JPS' משתמשת במוצריה של 'Appro', המספקת פתרונות ליצרניות בתחומי הבידוד והמילוי. על מדפיה כמה ממוצרי המדף השכיחים ביותר בעולם אותם אנו חשים כמעט בכל מכונית היום. אבל כנראה שנגע החרישות עדיין מציק ומטריד ובשל כך, החליטה להיטיב ולשפר את מרקם הבסיס ולהעניק להם איכות גבוהה מבעבר.

כל החומרים המשמשים את 'Appro' ניתנים למיחזור מלא. הרעיון המרכזי של JPS היה ליצור חומר המבוסס על דחיסה ספוגית, ולתחוב בו עוד כמות קציפתית קלת משקל שגם תספק הגנה טובה יותר וכן תפחית עומס ויזואלי על ידי איחוד של מרבדים מרובים. התוצאה הסופית תחת מבחני NVH (Noise, vibration, and harshness), הניב שיפור המתבטא באיכות פי עשרה טובה יותר ממגוון בסיסי הפוליפרופילן בטווחי דציבל הנעים בין 400 ל- 10,000 הרץ. בגין השיפור המתמשך, החיבור בינה לבין יצרניות אירופיות מקרב (גם) אותנו אל המוצר המוגמר. בינתיים, נמשיך להתיז סיליקון על הקונסולה בשישי אחה"צ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully