מנוע דיזל V6 חדש לרנו

רנו מציגה מנוע דיזל חדש בתצורת V6 שישמש גם את ניסאן ואינפיניטי. 235 כ"ס וצריכת דלק טובה משל מנועי דיזל קטנים

ירון אדרי

מנועי דיזל פופולריים באירופה, את זה אנו כבר יודעים. מי שמנסה לחדש בתחום היא רנו, בשיתוף ניסאן, המשיקות את מנוע ה-V6 dCi החדש. ובכדי להוכיח לכולם כי מנועי דיזל ראויים, זה הוצג לראשונה בתערוכת פריז בחודש שעבר כיחידת הכוח של הלגונה קופה. כעת מתפנים ברנו לתת לנו פרטים יותר מדוייקים.

סדרת מנוע הדיזל של רנו, כוללים את יחידות ה-1.5, 1.9 וה-2.0 ל'. ה-V6 בנפח 3.0 ל', הדיזלי הראשון של רנו בתצורה זו, מצטרף וקובע רף חדש של נתונים. 235 כ"ס מפיק המנוע ב-3,750 סל"ד, ומומנט של 45.9 קג"מ הזמין כולו ב-1,500 סל"ד. עם הלגונה קופה, עומדים הנתונים על 7.9 שניות ל-100 ו-242 קמ"ש מרביים.

75 אחוזים מהמכוניות הנמכרות בסוכניות הרכב החדש בצרפת, מונעות על ידי מנוע דיזל. כך גם בשאר אירופה ולאחרונה נרשם גידול בדרישה גם בארה"ב ויותר מכך ביפן. על כן, יעמוד מנוע זה כאופציה הן אצל רנו וניסאן במכוניות הכביש והפנאי, וכמו כן גם בהיצע של אינפיניטי. כאן המקום לציין כי גרסה נוספת למנוע זה תעניק לו 30 כ"ס ו-10 קג"מ נוספים.

היתרון הגדול של מנועי דיזל נמצא כידוע בצריכת הדלק, וכאן מפתיע המנוע החדש. עם 13.9 ק"מ ממוצעים לליטר סולר, הוא אף חסכוני יותר ממנועי דיזל בנפחים יותר קטנים. פליטת ה-CO2 גם היא נמוכה באופן יחסי ועומדת על 192 גק"מ. לגבי החסרונות, כמו רעש ורעידות, מציינת רנו כי העלימה אותם כמעט לחלוטין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully