באחה וייטנאם

דונג טראן מווייטנאם תכנן באגי עתידני עבור באחה 1000. בתחרות הווירטואלית הוא זכה, כעת נותר לכבוש את המציאות

ניר בן-טובים

מירוץ הבאחה העונתי המתקיים במקסיקו, מאלץ את המשתתפים לעמוד בתנאי אקלים מן הקשים בתחרויות הספורט המוטורי. אתם יכולים לשאול את הצוות הישראלי שלנו, שזכה השנה במקום השלישי באחת מקטגוריות הטרקטורונים. גם דונג טראן, מעצב וויטנאמי בעל אזרחות אמריקנית, לכד את המקום הראשון בתחרות העיצוב של מישלן עם תואר כפול - עיצוב השלדה, ועיצוב הצמיגים המולבשים על הבאחה קונספט באגי שלו.

המבנה שלפנינו, נראה פחות או יותר זהה לשלל ורסיות באגי מוכרות, אך כאן אנחנו למדים כי כמו כל דבר בימינו, המציאות מחייבת אנרגיה חלופית ומקורות זמינים ונקיים יותר. דהיינו, כל המערך מבוסס על מנוע חשמלי. מקור האנרגיה מגיע מתאים סולרים הפזורים על משטח המרכב, אלו מעבירים את העוצמה לתאי מימן אשר מספקים את ההינע עבור המערכת החשמלית.

כמו כל מירוץ ברמת אקסטרים, מה שחשוב זה יכולת העבירות. כאן הטמיע טראן, שלל יכולות רחוקות מהישג ידינו בטכנולוגיה של היום. מערכת הצמיגים בנויה כסוג של מניפות אוויר עוצמתיות, אשר בתנאי לילה, גם מזהירות את הצופים בעזרתן של נורות LED. באדיבות כוח יניקת הרוח, מסיטות המניפות את הלחץ אל המערכת האלקטרונית ומקררות אותן ומונעות התכה של רכיבים חשובים. מערכת הפליטה, משמשת את הבאגי גם עבור הפונקציה הבסיסית, וכן כמשאבת מחזור מים (נקיים לשתייה) אשר מנווטת נוזלים אל חליפת הנהג ומשקה אותו בעת הנדרש.

מערך המתלים כפי שניתן להתרשם, מוקם בחלק האחורי של הבאגי ומקנה לנהג שיכוך מהמורות עילאי ומעברים קלים יותר של דיונות וגבעות. כל המבנה נשען על משקלו על הסרן האחורי, שם גם מצויה עיקרה של מערכת ההנעה. אך בניגוד לגרסאות הבאגי של ימינו, המנוע החשמלי קל משקל ומאזן את תנודותיו; "תכננו עבורינו עיצוב נועז וחדשני", כך ביקשו מארגני התחרות. נראה שטראן פגע בידיוק במטרה עבורה עמל כל כך קשה.

טיפול ללא כאב

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
שני נצחונות על הנייר. מה עם נצחון על החול? (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully