פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   400 קורולות בשעתיים

   לאחר שקיבלה תיבת הילוכים אוטומטית קונבנציונלית, הקורולה שבה לפרוח במספרי המכירות והביקוש אדיר

   מכונית הלחם והחמאה של טויוטה, הקורולה, זוכה שוב לפריחה בביקוש לאחר שקיבלה בימים אלה תיבת הילוכים אוטומטית חדשה. עד כה, שווקה הקורולה כשהיא מצוידת במנוע בנזין בנפח 1.6 ליטר המפיק 124 כ"ס, אך אליו שודכה תיבת הילוכים רובוטית שאופי פעולתה התגלה כלא נעים ולא ענה על דרישותיו של הלקוח הישראלי ה"אוטומטי".

   קריאות האכזבה מהתיבה הרובוטית הגיעו ככל הנראה עד לצמרת טויוטה ואלו החליטו להתקין בזו תיבת הילוכים אוטומטית קונבנציונלית. תיבה זו אמנם מציעה 4 יחסי העברה וככל הנראה תציע נתוני האצה איטיים יותר, אך היא הולמת הרבה יותר את הדרישות המקומיות. האוריס, אחותה מחומשת הדלתות של הקורולה לעומת זאת, לא תקבל את התיבה האוטומטית ותוצע אך ורק עם התיבה הרובוטית.

   מטויוטה נמסר לוואלה! רכב כי תוך שעתיים בלבד ועוד לפני שנקבע לזו מחיר רשמי, כל המשלוח הראשון שהוקצה לישראל נחטף, כ-400 יחידות בסך הכל. כל זאת גם למרות שמחירה של זו טרם נקבע סופית והוא צפוי לעמוד על כ-126 אלף שקל לגרסת ה-GLI, כ-11 אלף שקל יקרה יותר מגרסת הקורולה הרובוטית המקבילה.

   עוד נמסר מטויוטה כי ישנה עדיין רשימת המתנה של מאות לקוחות נוספים לקורולה האוטומטית ואלה צפויים לקבל את מכוניותיהם רק בחודש מרץ לכשיגיע המשלוח הבא.

   האם הקורולה האוטומטית תחזיר את הלקוחות לאולמות התצוגה של טויוטה?