תערוכת NAIAS דטרויט 2009

E קלאס נחשפת רשמית

אחרי זליגת התמונות המוקדמת של מרדצס E קלאס, מגיעה ההודעה הרשמית. אצלנו במחצית השנייה של 2009

ניר בן-טובים
11/01/2009

1.5 מיליון יחידות מכרה דיימלר מה-E קלאס, שמגיעה לשלב המעבר ולחזית חדשה אל מול היריבה המושבעת ב.מ.וו סדרה 5. את הרמז הראשון קיבלנו עם מכונית הקופה-סטיישן Fascination בתערוכת פריז, וכעת לקראת תערוכת ז'נבה הגיעה העת לחשוף את הדבר האמיתי.

מרצדס התמודדה לאחרונה עם הרבה מאוד טפטופים עוקצניים של ה-E קלאס לרשת, שנותבו דרך מקורות שונים ודיסקרטים. התמונות הראשונות חשפו את מה שכולם כבר ידעו - דיימלר מכוונת רחוק, אבל מתבססת באופן גלוי ומובהק על מראה שמרני. הדגם הטרי, כך הם אומרים, יגיע לאולמות התצוגה ברחבי העולם בחודש מרץ, ותחת ההנחה שגם סדרה 5 אוטוטו מוחלפת, הקרב על הסגמנט לקראת העשור הבא כבר החל.

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST

שמרנות מתקדמת

ה-E קלאס 2009 עוברת לשלב הבא עם למעלה מ-20 שינויים ברמת המפרטים, ו-30 אחוזים של התעבות במבנה השלדה לעומת הדגם המוחלף. העיצוב כפי שניתן לראות, מאוד מזוהה עם מכוניותיה של מרצדס דהיום, ומעלה תמיהה לגביי העתיד. החזות מלמדת הרבה על האופי השמרני של מרצדס, שמעולם לא סוטה מדרך הישר, ומתאמת כוונות עם לקוחותיה המצפים לאחר עשרות שנים של אלגנטיות שזורה במכובדות, לאותו דבר אך בתוספת קידמה מודרנית והגיונית.

ה-E קלאס היא התערבבות ויזואלית של ה-S קלאס וה-C קלאס, ויש בה את אותם החיטובים השייכים לקבוצת ה- E קלאס הקודמת – הרבה מאוד נפח, מעט מאוד נועזות. זנב המכונית למשל, זוכה למשיכה אורכית, המרככת את הגסות של אלומות התאורה בדגם הקודם, כמו גם ב-C וב-S קלאס הנוכחיות.

בסעיפי הממדים, ה-E קלאס רושמת צמיחה בעיקר בנפח. כמה סנטימטרים בודדים מזכים את מרווחי המרפקים והעכוז של היושבים, אך מעבר לכך המטראז' לא צומח בהרבה ומציג הגדלה זעומה ביחס לדגם הקודם.

בחטיבת המנועים, באופן די צפוי, מרצדס התאימה עצמה לדרישות הסביבה ותקן 'יורו 5'. את החידוש, יספקו מנועי טורבו דיזל חדשים בהספקים של 136 כ"ס בגרסת ה-E200. שניה היא גרסת ה-E-220 מפיקה 170 כ"ס, שלישית ה-E-250 שמציעה 204 כ"ס, רביעית היא גרסת ה-E-350 עם 231 כ"ס ואחרונה היא גרסת הבלוטק שמציעה 211 כ"ס חסכוניים ונקיים המתאימה כבר לתקן יורו 6 העתידי. לכול גרסאות אלה יותר כוח מבעבר וצריכת דלק עדיפה באחוזים רבים.

גם משפחת מנועי הבנזין משפרת נתונים, עם הספקים המתחילים ב-184 כ"ס בגרסת ה-E200, דרך ה-E250 עם 204 כ"ס, ה-E350 עם 292 כ"ס ועד ה-E500 שמציעה כבר 388 כ"ס. בפסגת ההיצע, תעמוד ה-E63 שעברה כצפוי טיפול מסור בסדנת AMG וזו חמושה בלא פחות מ-525 כ"ס.

לפינוק הנוסעים

לפינוקם של הנהג והנוסעים, מוצעות 3 רמות אבזור ומפרט. כולן משודרגות בכל אמצעיה המתקדמים של מרצדס וכוללים בנוסף לחבילה מלאה של עדכונים, גם רשימה אופציונלית כגון מערכת ראיית לילה, התרעה על נמנום בעת נהיגה, מערך בלימה מתקדם ואדפטיבי ועוד. רשימת הבטיחות כוללת 7 כריות אוויר, פגוש קדמי אקטיבי להגנה על הולכי הרגל, ומערך 'Pre-Safe' בדורו המתקדם ביותר.

על מנת לעמוד במסורת איכות הנסיעה שלה, מרצדס הטמיעה מערך בולמים משופר לצד מתלי אוויר המקנים רכות למרכב, ופיזור טלאים מהכבישים בצורה אופטימלית. לרשותו של הלקוח, מרצדס תשווק גימור רחב ומגוון; חישוקים בקטרים הנעים מ-16 ועד ל-19 אינטש, 12 צבעים שונים למעטפת החיצונית, שש אפשרויות ריפוד ודיפון בקומבינציה של חמישה גוונים שונים לחלל הנוסעים, וכמובן כל ממשקי המולטימדיה של היצרן באדיבות מסך אינפורמטיבי ממורכז, ומערכת שמע עם 8 רמקולים.

מחברת 'כלמוביל', יבואנית מרצדס לישראל, נמסר לוואלה! רכב כי ה-E קלאס החדשה תגיע אלינו במחצית השנייה של 2009. בשלב זה, עדיין מוקדם מלדבר על גרסאות, מפרטים ומחירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully