דקאר SS10: ספרדי כפול

קרלוס סיינז מנצח גם את הסטייג' ה-10 לדקאר ובן ארצו ג'ורדי וילדומס מנצח בקטגוריית הדו גלגלי. מחר חוזרים לארגנטינה

ירון אדרי
13/01/2009

הספיישל סטייג' העשירי אמור היה להיות הארוך ביותר בדקאר השנה, אך שוב אנו זוכים לראות את התערבות המארגנים. תנאי השטח בהם אמורים היו לעבור המתחרים, התגלו לפתע כלא ידידותיים ומנהלי המירוץ החליטו לקצרו בכ-200 ק"מ. בנוסף, ערפל כבד ששרר באזור עיכב את זינוק המירוץ בשעתיים ו-40 דקות. בסך הכל, עברו המתחרים היום 476 ק"מ במסלול מעגלי.

פסילתו של נאסר אל-עטייה, הרחיקה כל סיכוי לנצחון של ב.מ.וו. היום, נראה היה שהקבוצה תחזור לנצח עוד ספיישל סטייג' אחד לפחות בזכות אורלנדו טרנובה הארגנטיני. אולם, 180 ק"מ לאחר הזינוק התהפכה הב.מ.וו והצוות למרות שלא נפגע, נאלץ לפרוש. קרלוס סיינז (פולקסווגן) מייד תפס את ההובלה, אך הופתע בהמשך לראות כיצד היא שומטת מידיו ועוברת לרובי גורדון (האמר). ובכל זאת בסוף הספיישל סטייג', רושם סיינז נצחון חמישי ברציפות כשהוא מקדים את גורדון ב-21 שניות. זהו נצחונו השישי של סיינז בדקאר 2009, וה-15 במסגרות הדקאר בסך הכל. יתרונו של סיינז בדירוג הכללי עומד כעת על 27:31 דקות.

ספרדי נוסף אשר קוטף היום נצחון הוא ג'ורדי וילדומס על ה-KTM, שמסיים את המירוץ בזמן של 6:35:26 שעות. במהלך היום היה זה דווקא סיריל דספרה שנתן את הטון כשמארק קומה צמוד מאחוריו, אך טעות ניווט בק"מ ה-480 גרמה לשניהם להתדרדר לאחור. את היום מסיים דספרה שישי, כ-3 וחצי דקות לפני קומה.

מחר ינועו המתחרים שנותרו, 153 במספר, חזרה מזרחה לכיוון ארגנטינה. אחרי שיחצו את הגבול, יגיעו עד לפיאמבלה שם יעבירו את הלילה. הספיישל סטייג' ה-11 הוא הקצר ביותר בדקאר השנה, ויש לכך סיבה. במהלך היום, יאלצו המתחרים לטפס עד לרום של 4,700 מטרים. בסך הכל, יעברו המתחרים מחר כ-680 ק"מ, כשרק 215 מהם יהיו תחת מדידת השעון.

  • דקאר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully