ראלי דקאר 2009 - ארגנטינה-צ'ילה

דקאר SS12: סיינז פורש לאחר תאונה

גם את דקאר 2009 יסיים סיינז ללא האליפות. נהג פולקסווגן נאלץ לפרוש בעקבות תאונה, יומיים לפני סוף המירוץ

ירון אדרי
15/01/2009

קרלוס סיינז לא ירצה להכניס את דקאר 2009 לספר הזכרונות שלו. נהגה הספרדי של פולקסווגן נאלץ לפרוש לאחר כ-80 ק"מ בתוך הספיישל סטייג' כתוצאה מתאונה בה נפגע הנווט שלו מישל פרין. סיינז הציג יכולת משכנעת לאורך כל הדקאר, הוביל את הדירוג הכללי בביטחה ואף ניצח ב-6 מתוך 12 הסטייג'ים עד כה. העובדה כי הפייבוריט העיקרי סטפן פטרהאנסל (מיצובישי) פרש, ונאסר אל-עטייה (ב.מ.וו) נפסל, סללה עבורו דרך קלה לאליפות דקאר ראשונה בקריירה. סיינז, פעמיים אלוף ה-WRC, ייאלץ להמתין לשנה הבאה, אז לבטח יהיה המאבק עוד יותר קשה.

פרישתו של סיינז מעבירה את ההובלה לבן קבוצתו ג'ינייה דה-ווילייס שמנצח את הסטייג' היום, מקדים ב-16 דקות את מארק מילר גם הוא מפולקסווגן. בדירוג הכללי, מקדים דה-וולייס את מילר ב-2 וחצי דקות, ומעט יותר משעה ורבע אחריו נמצא נהג ההאמר האמריקני רובי גורדון.

מעט מדיי, מאוחר מדיי. סיריל דספרה מנצח היום את קטגוריית הדו גלגלי, אך גם זה כנראה לא יעזור לו לשמור על תוארו. זהו נצחונו השלישי של דספרה בדקאר השנה, אך הוא עדיין מרוחק כשעה וחצי ממארק קומה שסיים היום שני. הנצחון, מקפיץ את דספרה למקום השני בדירוג הכללי.

רואים את הסוף

אחרי קיצורי הסטייג'ים, והביטול אמש, גורם חדש משנה היום את תוואי המירוץ. בעקבות ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו לפני כחודש באזור פיאמבלה משם הוזנקו המתחרים היום, אסרו הרשויות הארגנטיניות לעבור במסלול המותכנן. קיצור הדרך הניב גם קיצוץ של 30 ק"מ מאורכו של הסטייג', ולא נראה שהיו תלונות בשל כך ובמיוחד לנוכח העובדה שממטרי גשם ורוחות התווספו היום לתנאים הקשים גם כך.

הסטייג' ה-13, אחד לפני האחרון, יביא את המתחרים אל קורדובה. זו הפרובינציה השנייה בחשיבותה אחרי בואנוס איירס, בעיקר לנוכח העובדה שבתחומה שוכנות האוניברסיטאות החשובות ביותר של ארגנטינה. זו, גם מארחת מדיי שנה את אחד מסבבי ה-WRC. אורכו של קטע הנהיגה 753 ק"מ, מהם 545 ק"מ תחת שעון העצר.

  • פולקסווגן
  • דקאר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully