פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אוRחת במונזה

   שלוש שנים לאחר שהורשיו פגני חשף איורים לפגני זונדה R היא חוצה את מסלול המירוצים האיטלקי ומחדדת מטרות

   מאז שהחל את דרכו, מהות המשחק של מייסד חברת פגני, הורשיו פגני, תוחם לקיצוניות גבולית; המחיר קיצוני, הביצועים באקסטרים, המתכון שורף את החיך ומרקם הקרבון היקר משלים את האווירה המיוחדת. את הזונדה R בגרסת ייצור, השיקה החברה באוסטריה ממש לפני ימים ספורים, כמעט שנתיים מאז שהודיעה על התחלת הרכבתה הראשונית. ולמרות שמקובל להניח שהזונדה R תחליף את אחותה בת החמש - זונדה F - לא כך הדבר. מפני שהפער ביניהן, הוא כיום ולילה.

   רק עשרה אחוזים משותפים מחברים בין השתיים. בעוד ה-F מגיעה באבזור מינמלי לימים על הכביש הציבורי, ה-R איננה אלא גרסה חזקה וקיצונית למסלול שאין בה דבר מלבד הנחוץ על מנת לשבור שיאים על הנורדשלייפה הגרמני. רק להזכירים, ה-F חרכה את המסלול ב 7 דקות ו-27 שניות לא מכבר ונראה כי ה-R תשפר את הנתון במועד האפשרי.

   הזונדה R משכללת את אחותה הוותיקה ללא היכר ובעוצמה נחושה. המרכב צמח במימדיו ומעניק לה בסיס גלגלים עשיר ב-4.5 סנטימטרים, בסעיף האורך התווספו 35 סנטימטרים ומערכות דינמיות מסייעות להצמדה לאספלט גם בתקיפת עיקולים במהירויות מכופפות.

   באוזניו של הנהג תגרגר הסימפוניה של AMG אשר שוב נרתמה למשימה התורנית, והשתילה ב-R את אותה יחידה בנפח 7.3 ל' V12. בסיוע קומץ טוויסטים גרמניים, סוחטת ה-R 750 כ"ס ו-71 קג"מ הנשלחים לעכוז ופורקים פליטה דרך צנרת טיטאניום מקורה במכוניות פורמולה 1. פחות מ 3 שניות למאה קמ"ש הוא יעד בר-השגה על פי הורשיו לצד מהירות מקסימלית ומעקמת של 350 קמ"ש.

   עוד על מדף החידושים: תיבת 6 הילוכים סיקונסאלית מהירה, כנף אחורית אדפטיבית, בלמים מוגדלים, מערכת מתלים מתקדמת ושלדת מונקוק אחידה וחסונה. האם באמת צריך עוד רמז לכך שפגני חושב על החלפת הזונדה GR התחרותית?

   באקורד הסיום, נאזין למילותיו של פקיד הבנק: המחיר ליחידה אחת (בייצור מוגבל) נאמד בכ-1.87 מיליון דולרים, כ-7.5 מיליון שקלים לפני מיסים מקומיים. בתרגום משוער וחריג , מדובר על מיליון שקלים לכל ליטר במנוע. נתנחם בכך שכרטיס הכניסה למסלול יהיה קצת יותר זול, כמו גם התמונות מארץ המגף.

   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)
   פגני זונדה R (אתר יצרן)

   פגני זונדה R (אתר יצרן)