פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   יאריס וראב 4 מחודשים בישראל

   הסופר-מיני ורכב הפנאי של טויוטה עברו מתיחת פנים והגיעו אל אולמות התצוגה, עם עיצוב, תיבות ומנועים חדשים

   אחרי ההגעה של הקורולה האוטומטית, לה ציפה היבואן זמן רב, הגיע תורן של הסופר מיני - יאריס ורכב הפנאי - ראב 4 להגיע אלינו לאחר מתיחת פנים קלה.

   היאריס המחודשת עברה מספר עדכונים קלים: בעיצובה החיצוני נעשו שינויים ביחידות התאורה הקדמיות והאחוריות וכן הוענק לה גריל חדש. השינויים המהותיים יותר נמצאים מלפנים, מתחת למכסה המנוע. שם שוכנת יחידת כוח מעודכנת בנפח 1,330 סמ"ק שהספקה צמח מ-87 כ"ס לכדי 100 כ"ס והמומנט השתפר מ-12.4 קג"מ לכדי 13.5 קג"מ. מנוע זה אמור להיות גם חסכוני יותר בדלק וגם צנוע יותר בפליטת המזהמים.

   אל מנוע זה משודכות תיבות הילוכים חדשות, אך לא אוטומטיות קונבנציונליות. הראשונה היא ידנית ולה שישה הילוכים והשניה היא תיבה רובוטית חדשה שגם לה 6 הילוכים (בעבר רק 5 הילוכים) וטויוטה מספרים כי זמן החלפת ההילוכים מהיר יותר מבעבר.

   שתי הגרסאות החדשות מצוידות כסטנדרט בבקרת יציבות אלקטרונית (ESP), באפשרות חיבור לנגן חיצוני במערכת השמע, בתפעול הרדיו מההגה, בציפוי עור להגה ובמנופים להעברת הילוכים מאחורי ההגה בגרסה הרובוטית ומחירן יעמוד על 97,900 שקל לגרסה הידנית ו-102,500 שקל לגרסה הרובוטית.

   ראב 4 - חזק ובטוח יותר

   הרכב השני לעבור את העדכון הוא רכב הפנאי, ראב 4. כמו היאריס הקטנה, גם הוא זכה בליטושי עיצוב קלים שנוגעים למראה החזית, לפנסים, גריל ותוספת של פנסי איתות במראות. בתא הנוסעים נוספו אפשרות חיבור נגן חיצוני למערכת שמע ותצוגה למצב תיבת ההילוכים.

   עדכון זה הביא גם אל גרסת הבסיס GLI כסטנדרט בקרת יציבות אלקטרונית (ESP) וכן בקרת ירידה במדרון (לא הוצעו בעבר). בחזיתו שוכן גם כן מנוע מעודכן עם תזמון שסתומים משתנה כפול אשר העלה את ההספק ממנוע הבנזין בנפח 2.0 הליטרים מ-152 כ"ס לכדי 158 כ"ס ואליו שודה תיבת הילוכים רציפה עם אופציה לבחירה ידנית ב-7 הילוכים בעזרת מנופים מאחורי ההגה.

   הראב 4 ישווק ב-3 רמות אבזור: GLI בסיסית שמחירה 175,000 שקל, פרימיום שמחירה 199,000 שקל ופרימיום פלוס שמחירה 210,000 שקל.