פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שביל באמצע, טיל בצד

   ב.מ.וו תציג בתערוכת שנגחאי את הגרסה הנקייה והחסכונית לרכב הפנאי הקומפקטי X3, ואת גרסת ה'על' לסדרה 7

   רוכשי מכוניות הפנאי-שטח יכולים לנשום לרווחה, תרתי משמע. ב.מ.וו תציג בתערוכת שנגחאי, לקראת שיווק בקרוב, את ה-X3 בגרסתו הנקייה ביותר מאז נולד – D18, כשכבר מהשם ניתן להבין כי מדובר במנוע דיזל. מדובר על יחידת הכוח בנפח 2.0 ל' המפיקה 143 כ"ס ו-35 קג"מ.

   מנוע נקי הוא דבר יחסי כמובן וכאן מתבטא הדבר בתקן 'יורו 5', כלומר צריכת דלק ממוצעת של 16.5 ק"מ לליטר ופליטת CO2 בשיעור 165 גק"מ, לא רע לרכב פנאי גם אם הוא קומפקטי במידותיו. הנתונים מדברים על תאוצה ל-100 קמ"ש תוך 10 שניות, ומהירות מרבית של 195 קמ"ש.

   ה-X3 לא זכה להצלחה גדולה ועם גישה סביבתית יותר, שואפת ב.מ.וו לשפר את נתוני המכירות בעידן כלכלי לא קל. לטעמו של האירופי חובב הדיזל הוא בטוח קלע.

   סדרה 7: מעכשיו ארוכה וחזקה

   רגע אחרי שסיפרנו לכם על מתיחת הפנים למרצדס S קלאס, באה המתחרה מבוואריה עם תשובתה המוחצת. ל-760I מנוע V12 בנפח 6.0 ל' המונשם בעזרת צמד מגדשי טורבו, לא פחות מ-544 כ"ס, ו-76.5 קג"מ המתקבלים כבר ב-1,500 סל"ד. תיבת ההילוכים האוטומטית החדשה שמגיעה מ-ZF, כוללת שמונה יחסי העברה.

   4.6 שניות אורכת התאוצה הקלאסית של המכונית, ו-250 קמ"ש היא המהירות המרבית המוגבלת אלקטרונית. ואם חשבתם כי מדובר על המשך ישיר ל-X3 הנקייה הרי שטעות בידכם – 7.8 ק"מ לליטר היא צריכת הדלק הממוצעת עליה מצהירה ב.מ.וו, וזאת אחרי שידוכה של מערכת ה'עצור וסע'.

   פרט לגרסת המרכב הרגילה שתציג ב.מ.וו, הופעת בכורה תהיה גם לדגם המוארך שיעשה שימוש באותה יחידת כוח. ל-760LI תוספת של 140 מ"מ לבסיס הגלגלים, והיא נמתחת לאורכם של 5.2 מטרים. תא הנוסעים יכיל את מרב הפינוק האפשרי לסגמנט, וכמו כן שלל מערכות בטיחות מחייבות. האם האורך הוא זה שקובע?