פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פאר העוצמה: S קלאס AMG

   מרצדס משחררת מחטיבת AMG צמד מעובות כוח לספינת הדגל כתשובה לתריסר הצילינדרים של ב.מ.וו. למי כאן יש יותר כבוד?

   כשכולם עסקו בדיונים על משבר ועל פשיטת סדנאות מעורן, מסתבר שאיש לא לקח בחשבון שבגרמניה זה לא מחזיק מים. העובדה הפשוטה היא שאחרי שדיימלר סיימה ללטש לעצמה את האגו עם ה-E קלאס החדשה - אחריה הזדנבה גם S קלאס, שנערכה מחדש להתמודדות על בעלי הממון שרוצים הרבה מהכול וכל המוסיף, במקרה זה, הרי זה משובח.

   על מתיחת הפנים הדלה של ה-S קלאס, דיווחנו בתחילת החודש. לצערם, המיתון עשה את שלו, ולכן השינוי הגדול סופח בעיקר לדקורציה בחזית, ובטכנולוגיה שהתווספה לבריכת התענוגות המקיפה את חלל היושבים. המנועים נותרו למעשה כשהיו, זולת תוספת חשובה לשוחרי החמצן, שזכו ליחידות טורבו-דיזל נקיות יותר ופחות רעבות לטיפה השחורה.

   מנגד, כשיריבתה המושבעת מבאווריה – ב.מ.וו, חשפה את סדרה 7 החדשה, היא שלחה אותה לדרכה מגובה בחטיבות כוח לא פשרניות. כשבחוד החנית, אוכלס מנוע V12 כפול מגדשים בחרטומה של 760IL ומנפק כ-544 כ"ס, המסגלים לה שיגור למאה קמ"ש ב-4.6 שניות בלבד. התשובה של דיימלר לשניים-עשר הצילינדרים של ב.מ.וו, דורשת הפעם התערבות אגפית, ומי אם לא AMG – החטיבה הביתית, נרתמת לתפקיד בגאוות יחידה.

   צמד הגרסאות עליהן מוטלת המשימה הן S63 ו S65. כאשר כל אחת סוחבת את חבילת הקוסמטיקה המזוהה של AMG אך מחוללת תחת מכסה המנוע עוד מספר הבדלות ממשפחת הפאר. ל-S63, מנוע V8 בנפח 6.2 ל' הסוחט מבוכנותיו כ-518 כ"ס. נתון זה מאפשר לה להאיץ ל-100 קמ"ש ב-4.6 שניות בלבד, המתורגמים לכביש דרך תיבה אוטומטית שבעה הילוכים.

   מביטה מלמעלה, ה-S65 המוסיפה עוד ארבעה צילינדרים ומפיקה 640 כ"ס ו 100 קג"מ. אלא שכאן השידוך לתיבה מפחית שני הילוכים ומסתפק בחמישה יחסי העברה לחידוד התחושה. כמו כן היא מקצצת שתי מאיות בשיגור למאה קמ"ש ונעצרת אחרי 4.4 שניות בדרך ל-250 קמ"ש בהגבלה אלקטרונית. זאת ועוד, ורק אם אתם מ-מ-ש מתעקשים להרשים את חבריכם לדירקטוריון, דיימלר הצליחה להפחית את שיעור פליטת המזהמים בכ-3 אחוזים. שלא תגידו שלא התחשבתם בכדור.