ממזרח תבוא הקידמה

הביקור השנתי של ביואיק בתערוכת שנחאי שוב חושף בפני המבקרים דגם קונספטואלי הרומז על עתידה של היצרנית

ניר בן-טובים
21/04/2009

לתערוכת שנחאי הסינית, שמור מקום של כבוד אצל ביואיק. בשנים האחרונות סיפקו לה המארחים במה לשלהב את הקהל הסיני שנהר פנימה לברור מה הגיע מהקצה השני של הגלובוס, ולהעניק לאמריקה קדימון מהותי לכל מה שיתגלה בעתיד מבעד לחומותיה של בעלת הבית GM.

הקונספט שלפניכם נשלח לקבוצת ה-MPV הפופולארית. הוא מזניק אותנו כמה שנים הלאה אל חזון המעצבים, אם כי חסר לו כינוי מתאים נכון לעכשיו. בחמש השנים האחרונות, הקפידה ביואיק שכל קונספט שעולה לבמות שנחאי, יפיץ את בשורתו בצורה המיטבית ובהתאם לדרישות הקהל. כך עשתה בעבר עם הריביירה למשל, ונראה שהמגמה הזו עושה לה רק טוב - עד שנחת עליה המשבר הכלכלי.

החריגה בקונספט הראוותני התורן, הוא בעיקר מקור הולדתו. בניגוד למוצאה של האמריקנית, על מלאכת העיצוב הופקדה חטיבתה האסייתית של ביואיק ה-PATAC. לא נראה שהם פיצלו או בידלו בין שתי סדנאות העיצוב – האמריקנית והסינית, מכוון שמבט כולל עדיין מותיר אותה אמריקנית בכל רמ"ח איבריה. בכל זאת אפשר לראות כי נעשה ניסיון לחדד את אלומות התאורה, להרחיב מעט הפגושים ולכווץ את הגריל – בכל זאת סין, צריך משהו מיניאטורי בשטח.

המנועים המיועדים מתכווצים אף הם כמתחייב בעתות אלו, ולכן בחרטום גרסת הראווה מונח מנוע בנפח 2.4 ל', ארבעה צילינדרים אשר ייסתייע במנוע חשמלי לטווחים קצרים. אל תא הנוסעים נכנסת הכבודה דרך דלתות הזזה אלקטרוניות ובפנים ניתן למצוא בתחומיו סידור הושבה לשישה אנשים, המתענגים על שולחנות אישיים, כסאות מסתובבים ומערכת שמע משוכללת.


חשיבות שלוחתה הסינית של GM בסין, מוערכת מאוד בקרב היצרנית האמריקנית, שזקוקה כרגע לכל דולר. היא ערוכה כשחקנית משמעותית בזירת הרכב המקומית, ומכאן סבירות שהקונספט הנ"ל יתגבש למיניוואן שיימכר ראשית בסין, וינדב את עיצוביו לשארית המשפחה של ביואיק בארה"ב ובאירופה.

  • ביואיק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully