תערוכת פרנקפורט 2009

סדרה 3 דיזל, אקולוגיה דינאמית

ב.מ.וו תשווק דור נוסף ל-320 דיזל עם 163 כ"ס. גם צריכת דלק ופליטת מזהמים מופחתות דרסטית כלולות בתפריט. אולי אצלנו

ניר בן-טובים
23/08/2009

לוגמי הסולר המודרניים של ב.מ.וו זכו לקבל בשנה האחרונה סוללת עדכונים מהחטיבה האקולוגית ביצרן – 'EfficientDynamics'. לא מכבר הייתה זו סדרה 1 צעירת הרוח שזכתה לקבל זריקה עמוקה למכלוליה וכעת גם סדרה 3 – המכונית הנמכרת ביותר של ב.מ.וו בהיסטוריית המותג (למעלה מ-40 אחוזים מהמכירות השנתיות). את מגמת המשתפרות בהדרגה, תנסה ה-3 לגבות בתחומי זיהום האוויר והביצועים וכמובן תתרום חלקה בהפחתת השימוש במשאבי האנרגיה של המכונית.

320d תפיק 163 כ"ס בין 3,500 ל-4,200 סל"ד, ממנוע 16 שסתומים טורבו שנפחו 2.0 ל'. השידוך יהיה עבור תיבות ידניות או אוטומטיות עם שישה יחסי העברה. הנתונים מלמדים כי מדובר בעלייה משמעותית בעקומת העוצמה לעומת הדור הקודם שהסתפק ב-136 כ"ס בלבד. קצה המומנט הגמיש, כ-37 קג"מ, מתקבל כבר ב-1,750 סל"ד. זאת ועוד, ב.מ.וו מבטיחה לשמור על הדממה בתא הנוסעים מטרטורי הדיזל, על ידי הוספת מבודדים וחסמים לתא המנוע.

דף הנתונים הרשמי, מראה כי המיאוץ ל-100 קמ"ש אורך עתה רק 8.2 שניות ואילו תאוצת הביניים, 80 עד 120 קמ"ש - 9.6 שניות. מהירותה המרבית שומרת על סולידיות עם 220 קמ"ש בלבד ויש להניח שמי שבחר בדיזל לא ממש זקוק ליותר מכך, אף על פי שב.מ.וו בכל זאת ציידה את ה-3 דיזל במערכת מתלים ספורטיבית. הנקודה השנייה, אך הראשונה בחשיבותה כמובן מצריכה טיפול בסוגייה הסביבתית ומכאן שצריכת הסולר נמוכה במיוחד בקבוצה זו. ה-320 מצליחה לקמץ נתון מצוין של 24.4 ק"מ לליטר, זאת על ידי עזרים כגון מנגנון 'עצור וסע', מערכת בלימה רגרנטיבית, וצמיגים חסכניים במיוחד תוצרת 'מישלן'.

יחד עם כך, בתנאי מציאות המספרים כנראה יהיו פחות אופטיימיים. ומה על פליטת המזהמים? 110 גק"מ ב-ל-ב-ד של CO2. בחישוב מהיר נוצר הרושם כי היא שוות ערך לקבוצת הסופר-מיני שם הממוצע נע באיזור זה, להבדיל המרווח, הטכנולוגיות העדיפות והפאר שמגיע עם החבילה הכללית של הבווארית.

לאור העובדה ש-320 דיזל נמכרה בארץ בעבר בשנת 2002 וסדרה 5 דיזל משווקת בארץ מאז הדור האחרון, יתכן כי נוכל לקבל טעימה גם מה-3 דיזל החדשה. אולם זאת נדע לכשתגיע תגובה מיבואנית ב.מ.וו לישראל 'קמור' בנוגע להגעתה האפשרית.

עוד בוואלה!

חשבתם פעם למה אתם לוקחים אוטומטית הלוואה מהבנק?

בשיתוף max
ב.מ.וו 320 דיזל(צילום: אתר יצרן)

.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully