ראלי דרך המשי – SS7

עוד יום קשה עובר על משתתפי הראלי והעייפות המתמשכת נותנת את אותותיה. זה עוד לפני הגשם שהפתיע באמצע המדבר

טל זהר, פול גז - באלקאנבד, טורקמניסטן
11/09/2009

גשם במדבר? אכן כן, ולא היה מדובר בחזיון תעתועים. הלל סגל התעורר לפנות בוקר למשמע טיפות המים על האוהל ונזעק החוצה לכסות את המכונית ואת הציוד האישי. "התעורר" היא בעצם מילה קצת לא מדוייקת, שכן הוא לא ממש הצליח לישון כל הלילה – שילוב של צוואר כואב וגוף מותש.

למי שלא הבין, מירוץ ראלי רייד הינו המקבילה המדברית של מירוץ מרתון ואין מדובר כאן בספרינט קצר כי אם במירוץ מתיש המחייב תכנון ארוך טווח. ואם מסיימים את הלילה ללא שינה ועם גוף עייף וכואב – אין ברירה אלא למשוך את היום ולקוות למנוחה במחנה הלילה הבא. וכך היה.

רז הימן והלל סגל, צוות פוינטר, נהנו מיום עם ניווט קל מאוד וספר דרך שחזר להיות מדוייק ועיקבי. אולם, להבדיל מנושא הניווט, היה מדבר ביום קשה מאוד. כאמור, הספיישל התחיל בגשם שוטף, כזה המחייב הפעלת הוישרים למשך שעתיים רצופות, ואלו עשו בעיקר בוץ מהשילוב של אבק וטיפות המים.

קטע הדיונות של היום היה ברור וצוות פוינטר החליט לעצור בתחילתו ולהוציא אויר מהגלגלים, אולם השקיעה הפתיעה את הזוג והגיעה כמה קילומטרים לפני. השפאלות נשלפו, הג'ק ההידראולי הורד והם היו מאחורי העניין, לא לפני שביזבזו 10 דקות. בסעיף הפאנצ'רים נרשמה הפוגה אחרי הזוגייה מאתמול. כשהגיעו בסופו של דבר אל הדיונות, גילו שהללו נפרסות על מרחק של 50 ק"מ ושמדובר יותר בהרים של חול מאשר בדיונות קלאסיות סטייל מצרים או מרוקו.

באגף הטכני, נעדכן כי אתמול בלילה הוחלף הבולם האחורי שמאלי, לאחר שהנ"ל גילה סימני הזעה קיצוניים – רז מדווח כי המתלה האחורי חזר להיות נשלט וצפוי. במהלך היום הברקסים האחוריים סיימו את חייהם והללו יוחלפו הערב בחדשים. תקתוק נוסף ומסתורי מעסיק את הלל בחיפושים אחריו – עידכונים בקרוב.

את הסטייג' השביעי הוביל נאסר אל עטיה בקרב צמוד עם קרלוס סיינז. אל עטיה נזקק 03:24:36 שעות וסיינז לשתי שניות נוספות. במקום השלישי, מארק מילר עם זמן של 03:31:57 שעות. רז והלל סיימו את הסטייג' במקום ה-13 בזמן של 04:53:08 שעות. בקטגוריית המשאיות, צ'אגין זוכה בבכורה עם זמן של 04:00:19 שעות. אחריו ניקולאב ובמקום השלישי קאבירוב.

מחר יזנק הראלי אל הסטייג' השמיני, מבאלקאנבד אל טורקמנבאשי, מרחק של 514 ק"מ. הסטייג' השישי יחל בקטע קישור בן 13 ק"מ, ימשך עם ספיישל באורך של 360 ק"מ ויסתיים בקטע קישור נוסף בן 141 ק"מ.


* הצוותים מודים לספונסרים שבזכותם התאפשרה היציאה לראלי דרך המשי: פוינטר, טלפארמה, מולטיפק, ליוגב, נפתלי ניסן ובניו, תנועה מערכות מחשוב וניווט, גילת סאטקום, מוסך נגבה

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
תן לשים ת'ראש על דיונה...(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully