תערוכת פרנקפורט 2009

ניסוי בבריטניה – פוקוס חשמלית

פורד חושפת בפרנקפורט את הפוקוס BEV קונספט. הנעה חשמלית וטווח נסיעה של 140 ק"מ בין טעינות

ניר בן-טובים
18/09/2009

על אף שפורד הציגה בפרנקפורט שתי חלוצות אקולוגיות לפוקוס המשפחתית – אחת מהן חמושה במנגנון 'עצור וסע' המפחית את פליטת ה-CO2 ל-99 גק"מ, רק השנייה משכה את מרבית העניין. זו מונעת חשמל ומכונה BEV קונספט – גרסת 'שקע-תקע' לקומפקטית הוותיקה עם אפס CO2. במסגרת השקה זו מתחיל פיילוט ניסיוני בבריטניה הכולל שימוש ב-15 פוקוס חשמליות לצורכי ניסוי ומחקר.

את הפלטפורמה החשמלית התקינה בפוקוס חברת 'מגנה' הקנדית, אותה אחת שתספח אליה את אופל בקרוב באופן רשמי. כפי שאפשר להבחין, BEV קונספט מבוססת על הדור השני של הפוקוס שאוטוטו יוצא לגמלאות. איכשהו קרה שהדור השלישי נעדר מהתערוכה הנוכחית כשפורד מסתפקת בהצגת ה-C מקס כטיזר עבורו. מתחת למעטה המוכר, שוכן מנוע חשמלי שהספקו 134 כ"ס ולזכותו כ-33 קג"מ לתאוצות גמישות ויעילות מן המקום. ל-100 קמ"ש נדרשות כ-12 שניות ו-160 קמ"ש היא המהירות המרבית. כדי להטעין את סוללות הליתיום-יון, נדרשות 6 עד 8 שעות זמן טעינה משקע ביתי כדי לכסות כ-140 ק"מ של נסיעה.

בשלב זה, יש לפורד בארסנל קונספט חשמלי נסיוני עבור המסחרית טורנאו. אלא שזו נכנסת לפיילוט מצומצם יותר ולא ידוע עתידה, לנוכח חשיבותה של הפוקוס בשווקים המרכזיים. בהתאם להתפתחויות העולמיות בנושא כלי-רכב חשמליים, יתכן שהפוקוס החשמלית תגיע לייצור מסיבי בשנים הבאות. אולי אף כמתחרה לפלואנס של רנו ובטר-פלייס לזירת הליסינג המחושמלות. הכול כמו תמיד, תלוי במחיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully