פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שיא מסלול לפורשה בנורבורגרינג

   ה-911 טורבו המחודשת קיצצה 10 שניות משיא ההקפה במסלול הנורבורגרינג שקבעה קודמתה. היא גם לגמה פחות דלק

   אם רציתם עוד הוכחה לכך שטוב החדש על הישן, פורשה מעניקה לכם אותה. הגרסה העדכנית ביותר של ה-911 טורבו הצליחה לקצץ לא פחות מעשר שניות ארוכות משיא ההקפה של קודמתה במסלול הנורבורגרינג (נורדשלייפה), כפי שמדווח 'אוטוקאר'. מכונית הספורט בעלת ההנעה הכפולה עצרה את השעון על 7:39 דקות.

   מהיכן הגיעו 10 שניות? מנוע הטורבו בנפח 3.8 ל' מפיק 500 כ"ס תודות לחידושים כמו הזרקת דלק ישירה, שזה 20 סוסים יותר מהדגם הקודם. אל ארבעת הגלגלים עובר הכוח דרך תיבת שבעה הילוכים כפולת מצמדים, גם היא חדשה בשורת הדגמים האחרונים של החברה. על המסלול, לבטח הצליח הנהג להתקרב לנתונים הרשמיים המציגים 3.2 שניות ל-100 קמ"ש ו-312 קמ"ש מרביים. הוא גם בזבז פחות דלק מבעבר, כי כל החבילה החדשה חסכונית יותר.

   אמנם מדובר על זמן שיא עבור ה-911, אלא שיש לזכור כי ישנן מכוניות מהירות אף יותר. קחו למשל את הניסאן GT-R שקבעה לאחרונה 7:27.56 דקות. אולם יש לזכור כי אם פורשה תרצה, גם את זמן זה היא תוכל לשפר באמצעות ה-GT3-RS בגרסה המחודשת שנחשפה לפני חודשיים בדיוק. נתוניה אמנם פחות מלהיבים (450 כ"ס, 4.1 שניות ל-100), אך היא בנויה בצורה אופטימלית לאתגרים מסוג זה.