נחשפה סדרה 5 החדשה

ב.מ.וו מציגה את הדור השישי לנציגתה בסגמנט הסאלון וטוענת לסטנדרט חדש. תגיע אלינו מייד לאחר השקתה במרץ 2010

ירון אדרי
24/11/2009

אפשר להניח בצד את תמונות הריגול והספקולציות. יממה אחרי שדלפו לרגל תמונות חלקיות של המוצר המוגמר, חושפת ב.מ.וו את הדור השישי למכונית הסאלון שלה במלוא הדרה. והדר לא חסר, סדרה 5 החדשה (F10) מציגה סטנדרט חדש לסגמנט שגם כך לא סבל ממחסור בטכנולוגיה, אבזור ואיכות מאז נוסד הדגם ב-1972. לגבי העיצוב, עניין שנוי במחלוקת אצל ב.מ.וו בשנים האחרונות, תשפטו אתם.

סדרה 5 החדשה חולקת את פלטפורמת ה-5 GT המשותפת גם לספינת הדגל סדרה 7, ואורכה הכללי הוא 490 ס"מ, כשישה ס"מ יותר מהדור היוצא. זה מאפשר לה להציע את בסיס הגלגלים הארוך בקטגוריה – 296.8 ס"מ, המותירים לכל הנוסעים מרווח מחייה נדיב וכן תא מטען בנפח 520 ליטרים. ברמת איכות החיים יוצעו מגוון ריפודי עור וסטנדרט אבזור גבוה מאוד הכולל בין השאר אופציה למערכת שמע מתקדמת, מערכת אוטומטית לחניה, מערכת מצלמות היקפיות, גג פנורמי וכמובן מערכת ה-iDrive. באגף הבטיחות ישנן מערכות בקרת מרחק וסטייה מנתיב, ראיית לילה המזהה הולכי רגל, בקרות משיכה ויציבות ועוד.

שלושה מנועי דיזל וארבעה מנועי בנזין תציע ב.מ.וו עם השקת המכונית החדשה, החל ב-184 כ"ס ו-38.8 קג"מ (520d) ועד ל-V8 לו 407 כ"ס ו-61.2 קג"מ (550i). כל מנוע יציע לנהג אופי מעט שונה כשלא פחות חשוב, צריכת הדלק ופליטת ה-CO2 גם היא נלקחת בחשבון כאשר מערכת 'עצור וסע' גם היא בנמצא. כך למשל, צורכת ה-520d כ-20 ק"מ לליטר סולר אגב פליטת 132 גק"מ CO2 בלבד. בגרסת הבנזין הבסיסית, 523i לה 204 כ"ס ו-27.5 קג"מ, עומדים המספרים על 13.2 ק"מ לליטר ו-177 גק"מ. תיבות ההילוכים תהינה ידניות או אוטומטיות עם שישה או שמונה יחסי העברה בהתאמה. גרסת ה'על' M5 תוצג בשלב מאוחר יותר אך כבר כעת ניתן לציין כי זו תשתמש במנוע טורבו V8 כפול מגדשים.

ב.מ.וו מצהירה כי גם ה-5 החדשה תלך בעקבות הגנים הדינמיים שבנו חלק נכבד מהמוניטין שלה. פרט לחלוקת משקל כמעט אופטימלית של 50:50 והשימוש במבנה מתלה ספורטיבי של עצמות עצה כפולות מלפנים (רב-חיבורי מאחור), תקבל ה-5 מערכת בקרת מתלים DDC (סימול ל-Drive Dynamic Control), המאפשרת לנהג לבחור בין ארבעה מצבים – רגיל, נוחות, ספורט וספורט+. פרט לשינוי המיידי באופי המתלים, תשנה המערכת את קצב העברת ההילוכים, רגישות דוושת התאוצה, התגבור החשמלי להגה וכן תצמצם את התערבות בקרת היציבות.

השקתה הרשמית של סדרה 5 דור שישי באירופה תיעשה בחודש מרץ 2010, ככל הנראה במהלך תערוכת ז'נבה כשמחירה יעמוד על כ-30 אלף יורו ועד 50 אלף יורו עבור ה-V8 בנזין. מחברת קמור, יבואנית ב.מ.וו לישראל, נמסר לוואלה! רכב כי מייד אחר כך היא תגיע לישראל.

כל הדורות, מ-1972(צילום: אתר יצרן)

.

  • ב.מ.וו
  • קמור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully