פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בדרך ל-1,700 קמ"ש

   פרויקט 'Bloodhound' ממשיך לחתור אל עבר שיא מהירות יבשתית חדש. ה-SSC תקבל מנוע סילון המפיק 135 אלף כ"ס

   עברו 13 חודשים ושבוע מאז סיפרנו לכם על פרויקט 'Bloodhound', זה ששואף לשבור את שיא המהירות היבשתית העומדת על 736 מייל לשעה (כ-1,187 קמ"ש). הפרויקט אותו מובילים ריצ'ארד נובל ואנדי גרין צפוי להביא את הטיל היבשתי שעונה לשם SSC אל מסלול הניסוי שבדרום אפריקה במהלך 2011. את השנה וקצת האחרונה ניצלו השניים כדי לקבוע איזה מנוע יעניק להם את העוצמה הדרושה. ויש תשובה.

   לשניים שבעצמם קבעו את השיא הקיים ב-1997, יש מטרה – 1,050 מייל לשעה (כ-1694 קמ"ש). איך אפשר להשיג את הנתון המופרך? ה-SSC צפויה לקבל לקרביה מנוע סילון אימתני וטיל רקטי המפיקים לא פחות מ-135 אלף כ"ס ודחף של כ-12 טון שישאירו אחריהם תאוצה ל-100 קמ"ש תוך שברירי שניות. עשרות אלפי כוחות סוס נדרשים לצורך השגת השיא החדש במסלול ישר שאורכו כ-16 ק"מ, אותם תעבור ה-SSC בקצת יותר מחצי דקה. למעשה, כ-14 ק"מ יעמדו לטובת השיא והשניים הנותרים כדי לעצור.

   המבנה המחודד של המכונית אותה אתם רואים בתמונות, אולי ישתנה במעט בשנה הקרובה כדי להתאים ליחידות הכוח וכן להתאים לתנאים האווירודינמיים במהירות הגדולה פי 1.4 ממהירות הקול. עד לרגע המיוחל בעוד פחות משנתיים, יערכו לא מעט ניסויים כשבכל אחד מהם תיבחן מהירות חדשה. הרי ממש לא כדאי לגלות בעיות ב-1,700 קמ"ש.

   ואם הלחץ עליהם לא גדול מספיק, איום מגיע מכיוון יבשת מאוד רחוקה. אוסטרלי ששמו רוסקו מקגלאשן מוביל פרויקט לרכב כמעט זהה בתכונותיו, המסוגל להאיץ ל-1,000 מייל (כ-1,610 קמ"ש) בתוך עשרים שניות. גם במקרה זה, רק ב-2011 נדע אם הפרויקט זכה להצלחה.

   פרוייקט 'BLOODHOUND SSC' שיא מהירות יבשתית (אתר רשמי)

   .