חשיפה: באפריל אבארת' בישראל

לוואלה! רכב נודע שבחודש אפריל תחל סמל"ת לייבא את מותג הספורט המיתולוגי. על הפרק: 500 ופונטו אבארת' עקרביות

  • פיאט
  • סמל"ת
ניר בן-טובים

בשורה דרמטית (ומפתיעה) לחובבי המכוניות הספורטיביות בישראל. לקראת האביב הקרוב יחל שיווקו של מותג אבארת' (Abarth) האיטלקי במחזותינו, כך נודע לוואלה! רכב. הזרוע הספורטיבית של היצרנית תוצג ותימכר באולם תצוגה נפרד מהחברה השולטת פיאט ומחטיבת אלפא-רומאו. בעבר הרחוק שווק העקרב הצהוב באופן מוגבל דרך מותג אוטוביאנקי וכגרסה לפונטו HGT בדור הקודם, אך דעך עם השנים.

שורות המותג יאוכלסו על ידי שני דגמים מרכזיים - פונטו וה-500 אבארת'. הסופר מיני (גרנדה-פונטו) מצוידת במנוע 4 צילינדרים בנפח 1.4 ל' טורבו ותנפק כ-155 כ"ס ו-20 קג"מ ב-5,000 סל"ד בשידוך לתיבה ידנית בת ששה יחסי העברה. זמן השיגור הקלאסי ל-100 קמ"ש מוערך ב-8.2 שניות והמהירות המרבית כ-220 קמ"ש. פיאט 500 המודרנית שתגיע מעט לפניה, חמושה במנוע בנפח 1.4 ל' טורבו המייצר 135 כ"ס ונתמך בתיבת 5 הילוכים ידנית המאיצה בה ל-100 קמ"ש ב-7.9 שניות.

זאת ועוד, היבואנית 'סמל"ת' תשקול בהתאם לביקוש את הבאתן של גרסאות ה-180 כ"ס. כמו כן, היא תעתר לכל בקשה אישית של הלקוחות לגבי אבזורו של הדגם על פי הקטלוג המוצע על ידי היצרן. התוספות כמובן כרוכות בתשלום, אולם טרם נקבעו המחירים עבור צמד המכוניות, ולפיכך גם המפרט המשלים חסר עלויות רלוונטיות.

אבארת' הוקמה כסדנה על ידי קרלו אבארת' ב-1949 ונרכשה על פיאט ב-1971. המותג התמחה בבניית מכוניות תחרותיות לסדרות מירוצים, אולם הקדיש חלק ניכר מזמנו בהענקת טיפול אגרסיבי למכוניות פיאט ואוטוביאנקי. בין המכוניות המוכרות אפשר למנות את ה-A112, פיאט אבארת' 1000, פיאט אבארת' זגאטו ועוד. ב-2007, אחרי הפסקה של 10 שנים בהן עסק בתפירת חבילות קוסמטיות בלבד, חזר המותג לשורשיו והציג את הגרנדה-פונטו אבארת'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully