מבחני ריסוק - עד כמה בטוחה המכונית שלך?

איזה בוסטר לא טוב לילד שלכם?

איגוד הבטיחות האמריקני ה-IIHS, דירג את רמת בטיחותם של 60 מושבי בטיחות לילדים. על 11 מהם הוא לא ממליץ בכלל

ירון אדרי
28/12/2009

מבחני ריסוק מעניקים מדד חשוב לרמת הגנת המכונית על הנוסעים, אולם לרוב כאשר מדובר בילדים, אין זה מדד מספק. לאחר שבשנה שעברה ערך איגוד הבטיחות האמריקני ה-IIHS בדיקה לרמת בטיחותם של מושבי ילדים (בוסטרים), הוא שב ועושה זאת ל-60 דגמים המעניקים כיסוי כמעט מלא לכל ההיצע בשוק האמריקני. חלק מהדגמים, נמכרים גם בשאר העולם וכן בישראל.

תשעה מבין 60 המושבים שנבדקו על ידי האיגוד זכו לציון הגבוה ביותר – 'Best Best', ושישה נוספים לציון השני בטיבו – 'Good Best'. מנגד, באיגוד ממליצים שלא להשתמש כלל ב-11 מושבים אחרים ועבור 34 הנותרים סוכם כי ההגנה סבירה ולא יותר מכך (רשימת הדגמים העיקריים בהמשך). שיטת הבדיקה כללה שימוש בבובת ריסוק המדמה ילד בשנה השישית לחייו והתקנת המושבים במגוון רחב של מכוניות. מושבים בעלי משענת גב מתפרקת, נבחנו פעמיים – מצב מלא וללא המשענת.

מושב טוב הוא כזה המאפשר התאמה אופטימלית של חגורת הבטיחות לילד המשתמש בו. בפלג הגוף העליון, על החגורה לעבור במרכז הכתף וכך למנוע מהילד מלהחליק קדימה בעת תאונה. בפלג הגוף התחתון, עליה להיצמד לחלקן העליון של הירכיים ומתחת לבטן, שכן בעת תאונה היא עלולה לגרום לפגיעות באברים פנימיים חיוניים. ככלל, ממליץ האיגוד להשתמש בבוסטר לילדים שגובהם עד 1.5 מ', נתון האופייני לגילאי 8 עד 9. מחקרים שנערכו בארה"ב מצאו כי מושב טוב עשוי להפחית את הסיכוי לפגיעתם של ילדים בגילאי 4 עד 8 בתאונה בכ-45 אחוזים.

באיגוד מבהירים כי ברובם, המושבים שזכו לציונים הגבוהים ביותר הם אלה אשר נועדו לשימוש זה בלבד. מושבים לשימוש דואלי, כמו מושבי תינוקות הניתנים לפירוק עבור גילאים מתקדמים יותר, נמצאו כמעניקי הגנה לקויה. "הורה לא יכול לבחור מושב רק בגלל עיצוב ומראה", אומרים באיגוד. מנגד, הם מדגישים כי בכל מקרה מוטב בוסטר רע ככל שיהיה, מאשר להסיע ילד בלעדיו.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

מושבים בדירוג 'Best Best'

אדי באוור אוטו בוסטר
אוונפלו ביג קיד AMP
בריטקס פרונטיר
מקסי-קוזי רודי XR
קומבי דקוטה
קוסטו ג'ובניל פרונטו
קלק אובר
רקארו ויוו
רקארו יאנג ספורט

מושבים בדירוג 'Good Best'

אוונפלו סימפוני 65
בריטקס סימפוני SG
גארקו טורבובוסטר סייפסיט וואנדר
גארקו טורבובוסטר סייפסיט סאצ'י
מקסי-קוזי רודי
קומבי קובוק

מושבים שאינם מומלצים לשימוש

אדי באוור דלוקס
אדי באוור דלוקס 3 ב-1
אוונפלו אקספרס
אוונפלו סייטסיר
אלפא אומגה
אלפא אומגה עילית
אלפא אומגה עילית לוקס אקלון
הרמוני סקיור קומפורט דלוקס
סייפטי 1st אלפא אומגה עילית
סייפטי 1st הכל באחד
קומבי קובוק הייבק דו שימוש

  • iihs
  • בטיחות בדרכים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully