האמר משנה זווית

ההאמר של המעצב הרומני אנדרוס סיפריאן משיל את תדמיתו האופנתית לטובת מראה באגי חמוש במנוע V6 ביו-דיזל. הסינים מרוצים

  • האמר
ניר בן-טובים

מותג האמר שנרכש על ידי הסינים (Sichuan Tengzhong), עבר השנה כל כך הרבה טלטלות שלא מפתיע לפגוש בתצוגות גרפיות המשוות לו הופעה מהפכנית. הקונספט שמוצג כאן מכונה HB ונעדר הסבר מפורט על בחירת השם. יחד עם כך, חתום עליו אנדרוס סיפריאן מיודענו שעיצב בעבר את הדאצ'יה MC וכן את המאזדה RX-Z, שתי מכוניות ספורטיביות ברוחן אך ללא עתיד ייצור אפשרי.

ההאמר הרומני עטוף קרבון ואלומיניום מחוסם, כשמתחת מונחת השלדה וההנעה הכפולה השגרתית. המודל מוצע בשתי ואריאציות אגרסיביות ותפור לכל ייעוד. הראשון מעוצב כך שהוא עמיד בפני מכשולי עבירות בעיתיים כולל סלעי-ענק או דיונות טובעניות ולרשותו שמשה קדמית מפוצלת כשמסביב מותקנות 4 מצלמות לראייה היקפית. הדגם השני מאובזר בצניעות ונועד לשימוש בחסות החשיכה עבור שלטונות קנאיים (סיפריאן מתאים את המותג לסין?) ולו מערכת תאורה מתקדמת ורבת עוצמה.

ה-HB מונע על ידי מערכת הנעה אקולוגית הכוללת יחידת כוח ביו-דיזל V6 ותיבה אוטומטית עם שישה הילוכים. כהרגלם של קונספטים על צג המחשב, אין הסבר אמיתי על ביצועים או פליטות זיהום וכדומה וגם אם היה, הם היו הזויים יותר מהעיצוב עצמו.

אי לכך, את הנתונים נאלץ אנחנו לשער כפי שהסינים עושים כעת בזמן שהם שוקדים על הרחבת היצע הדגמים של האמר לקראת 2011. במועד זה, יציגו את בני המשפחה חדשים למותג האמריקני בדימוס, שנושאים בחזית מנועים חסכוניים במיוחד בטכנולוגיה היברידית כהמשך ל-H3 קונספט. מהפכות, כבר אמרנו?

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully