משבר טויוטה

רשמי: גם פריוס למוסך

טויוטה קוראת לבעלי הפריוס ההיברידית החדשה ב-60 מדינות בעולם לגשת למוסך לתיקון הכשל במערכת הבלמים

ניר בן-טובים
09/02/2010

עכשיו זה רשמי: טויוטה פריוס דור 3 נקראת לתיקון במוסך, כך מפרסמת היום החברה לאחר שאומתו החששות שמערכת הבלמים אינה פועלת כראוי, ומעקרת את מנגנון ה-ABS במעברים על פסי האטה, כבישים משובשים או משטחים חלקים. עד כה דובר על אפשרות לכשל בארה"ב ויפן, אולם עתה עולה כי הריקול כולל למעלה מ-60 מדינות ברחבי העולם ביניהן מדינות באירופה. חשד לכשל דומה נמצא גם בלקסוס HS250 ההיברידית הנמכרת ביפן, בה מורכבת מערכת בלימה זהה.

במהלך היום תצא טויוטה בהודעה רשמית המתייחסת לבעייה בפריוס בדור השלישי, ובו תחשוף את ממדי המבוכה במעמד נשיא החברה איקיו טויודה שכבר התנצל על הריקול הקודם בעניין דוושת התאוצה. אלא שדיווח נוסף שמגיע מכלי-התקשורת בארה"ב מתייחס לחשד לכשל דומה גם בפריוס דור שני שנמכרו מאז 2005, כלומר למעלה ממיליון יחידות.

המספרים טוענים לכ-440 אלף מכוניות מדגם הפריוס דור-3 שתקראנה לתיקון, רובן בארה"ב ויפן. בבריטניה לדוגמה, מדובר על 8,500 כלי-רכב מהדגם לעיל. על הרקע ההתפתחות האחרונה במסגרת הריקול, טויוטה הנחתה את מרכזי השירות לתקן כלי-רכב שנמכרו בסוף חודש ינואר אשתקד וכבר נמצאים על הכביש, אולם טרם הודיעה ללקוחות שרכשו את המכונית מאוחר מכך.

ריקול זה מצטרף לסדרת קריאות לתיקון לדגמי טויוטה העולמיים בהיקף של מעל לשמונה מיליון כלי-רכב, בשל דוושת תאוצה שאינה תקינה. באמצע המשבר הנוכחי, קראה יבואנית טויוטה לישראל יוניון מוטורס לכ-4,800 מכוניות טויוטה להגיע למוסך, אולם תוך כמה ימים זינק הנתון לכ-34 אלף מכוניות ועורר סערה ציבורית גדולה. למרות פניות חוזרות ונשנות של וואלה! רכב ליבואנית על הקריאה לתיקון, טרם נתקבלה תגובה וכך גם לגבי התקלה בפריוס, ממנה נמכרו בישראל כמה מאות מאז החל השיווק בשנה שעברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully