תערוכת ז'נבה 2010

מרצדס פותחת שער לעתיד

היצרנית מגרמניה חושפת בתערוכת ז'נבה את ה-F800 קונספט כרמז לדור ההמשך ל-CLS. על הצד הירוק – E קלאס היברידית

ניר בן-טובים
04/03/2010
קובי ליאני

(צילום: קובי ליאני, עריכה: בת גולן)

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל

אחרי שמרצדס הציגה השנה את ה-E קלאס החדשה, ניתן הצו לחדש את יתר שורותיה לכבוד חמש השנים הקרובות. מכונית הראווה F800 קונספט היא הצצה ראשונה לסדרות העתידיות, ביניהן ה-CLS שפרצה את חומות השיממון על ידי הגשמת מרכב זורם דמוי קופה, בעל תקרה משתפלת ונאה, ומאז הפך למודל לחיקוי לכל היצרניות העולמיות.

ה-F800 תוכננה על ידי השראות העבר אך עם הקפדה שהקווים המודרניים של מרצדס יישמרו במקומם. המכונית הרעיונית מוזנת על ידי מנוע כלאיים בדומה ל-S400 הייביריד, אך הקדימון מאכלס בחזיתו מנוע בנזין V6 בהזרקה ישירה לו 300 כ"ס, המשודך למנוע חשמלי המייצר כ-109 כ"ס ולתיבת הילוכים בת 7 יחסי העברה.

במצטבר, שניהם מפיקים על הנייר כ-410 כ"ס כשאת האנרגיה מקבלת המכונית מסוללות ליתיום-יון קומפקטיות הניתנות להטענה בפרק זמן של כמה שעות מהשטקר הביתי. מרצדס מספרת שה-F800 תשדר מסר מובן על S500 היברידית, ועל אף ממדיו של הקונספט (אורך 4.75 מ'), אפשר להניח שספינת הדגל הבאה הן גדולה יותר מהנוכחית בכל הממדים והן אקולוגית יותר מה-S400 שפולטת בכל זאת כ-188 גק"מ.

חצי מרחק מהקונספט, עומדת תחת חטיבת 'בלו-הייבריד' הגרסה ההיברדית למכונית הסלון E300. להבדיל מה-S400 ההיברידית, ל-E קלאס מנוע טורבו-דיזל בנפח של 2.1 ל' המפיק 204 כ"ס ו-52.1 קג"מ כאשר אליו משודך מנוע חשמלי המוסיף לו עוד 20 כ"ס וכ-22 קג"מ בהצלבת סוללות ליתיום-יון קומפקטיות.

בניגוד להכלאות שגרתיות, מנוע הטורבו-דיזל אינו מסתמך על המנוע החשמלי לנסיעה בגפו לטווח מסוים, כי אם נעזר בו להפיק תאוצות חזקות יותר בתחומים שונים וכן להניע מחדש את המכונית אחרי עמידה ממושכת במקום בין אם ברמזור או בפקקים. מרצדס מגבה את המכניקה עם נתונים על תצרוכת דלק של 25 ק"מ לליטר ו-109 גק"מ, מה שהופך אותה ל-E קלאס הכי נקייה בהיצע, שלא לומר אקולוגית כמו סופר-מיני ממוצעת.

מרצדס תערוכת ז'נבה 2010(צילום: קובי ליאני)

.

  • מרצדס
  • תערוכת ז'נבה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully