פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרארי שווה מיליונים

   12 מיליון יורו שולמו עבור אחת מ-36 מכוניות פרארי GTO250 משנת 1963. לרוכש המאושר יש עוד כמה אחיות לה בחניה

   מפוסטרים על דלתות למכוניות בחצר האחורית. שדרן הרדיו ומגיש הטלוויזיה הבריטי כריס אוונס שם את ידיו על אחת מ-36 יחידות לפרארי 250GTO שמסתובבות בעולם. זאת לאחר שסגר עסקה עם אספן פרטי בתיווך ארגון המכירות הפומביות הבריטי RM. אוונס שבאמתחתו מכוניות אקזוטיות רבות, קנה בשנים שחלפו לא מעט מכוניות פרארי היסטוריות, אולם כמעט תמיד מצא "נחמה" בדגמים פחות מפורסמים, ולא זכה להוסיף לאוסף המפורסם שלו את ה-GTO הנדירה מ-1963.

   ה-GTO נמכרה לאוונס במכיר שיא של 12 מיליון יורו, שהם כ-56.4 מיליון שקלים לפי שער המטבע בזמן כתיבת שורות אלה. אולם במסגרת העסקה ושלא כמו פעמים קודמות, אוונס נאלץ בהליך הקנייה להפרד הפעם מאחת מהקלאסיקות שלו – פרארי 250 ברלינטה מ-1959, אותה רכש לפני כמה שנים בעלות נמוכה במונחים של מכירות פומביות כשנפרד מסכום של 1.8 מיליון יורו. עדיין, ה-GTO החדשה לא תעמוד לבדה, מאחר ולאוונס עוד פרארי מ-1961 שהייתה שייכת בעבר לשחקן ההוליוודי המנוח ג'יימס קובורן.

   ה-GTO הנוצצת של אוונס מקורה מסדרת ה-MK2 של המודל שיצאה בשלהי 1963. בחזיתה פועם מנוע ותיק של פרארי בנפח כולל של 3.0 ל' ו-12 צילינדרים. התפוקה משחררת לגלגלים האחוריים 302 כ"ס ב-7,500 סל"ד בשידוך לתיבה ידנית. המהירות המרבית המוצהרת של ה-GTO של אוונס נאמדת בכ-174 מיילים לשעה, שהם כ-282 קמ"ש לערך.

   אוונס רדף אחרי ה-GTO לעיל במשך 15 שנים. מצבו הכלכלי המשגשג איפשר לו לרכוש מכוניות פרארי, אולם במרבית המקרים מיעט להשתמש בהן זולת באירועי ראווה. על כל פנים, יש לא מעט אספנים בבריטניה שכבר כעת מנסים לשכנע אותו שלא לחולל את מה שעשה בעבר לאיטלקיות הקלאסיות, כמו לצבוע אותן בלבן באישון לילה, חלילה.