פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נתפסה חוליית גנבי רכב

   שמונה תושבי טול כרם חשודים כי גנבו עשרות כלי רכב באזור השרון ובמספר ערים בצפון. גרמו לנזק של ארבעה מיליון שקלים לחברות הביטוח

   יחידת אתגר של משטרת ישראל יחד עם חברת האיתור פוינטר הביאו לתפיסתה של חוליית גנבי רכב מטול-כרם. מדובר בשמונה בני אדם שפעלו תקופה ארוכה בעיקר במושבי אזור השרון וכן בערים הצפוניות נצרת, עפולה וטבריה בה גנבו רק לאחרונה 17 מכוניות. באמתחתם של החשודים נמצאו מחשבי ניהול מנוע ואמצעים שונים אשר איפשרו להם לפרוץ ולהניע ללא בעייה את כלי הרכב אותם גנבו.

   גניבת רכב הינה תופעה שחיכה בישראל כאשר מספר חוליות פועלות בכל אזורי הארץ, רובן ככולן מופעלות על ידי ערבים אשר מעבירים את הרכב הגנוב אל משחטות מעבר לקו הירוק אך לא רק. כלי הרכב הפופולריים ביותר הם של חברות ליסינג והשכרה שכן מדובר בדגמים שיחידות רבות מהם נעות על כבישי ישראל מה שיוצר ביקוש לחלקי חילוף זולים המעודדים את הגניבות. כמו כן, מוניות סקודה, טנדרים וכלי רכב מסחריים גם הם זוכים לביקוש ער.

   לדברי אילן גולדשטיין מנהל פוינטר, "מדובר באחת מחוליית הרכב הפעילות ביותר לאחרונה". עוד גולדשטיין מציין כי החוליה הסבה נזק המוערך בכארבעה מיליון שקלים לחברות הביטוח.