וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מוסכים מצפצפים על החוק

ירון אדרי

10.3.2011 / 11:30

שבעה מוסכים פיראטיים נתפסו עובדים בצפון הארץ למרות צו סגירה שניתן להם על ידי בית המשפט. "מסכנים את חיי הנהג, משתמשי הרכב והולכי הרגל"

משרד התחבורה ממשיך בפעילותו למיגור תופעת המוסכים הבלתי מורשים מטעמו, מוסכי חצר או מוסכים פיראטיים כפי שהם מכונים על ידו. במסגרת מבצע מיוחד שנערך בצפון הארץ, נתפסו שבעה מוסכים בלתי מורשים וזאת כשנגדם עומד צו סגירה שניתן להם בהוראת בית המשפט.

מבצע האכיפה האחרון התמקד בכעשרים מוסכים פיראטיים ביישובים מג'דל שאמס, קיבוץ אלונים, קצרין וקרית שמונה, שבית המשפט הורה על סגירתם. פקחי משרד התחבורה בליווי שוטרים פשטו עליהם ומצאו כי מבין כולם, שבעה כאמור ממשיכים לעבוד באין מפריע. נציין כי מדובר במוסכים שאינם מורשים לעיסוק זה מטעם משרד התחבורה כך שפעילותם אינה בפיקוח וכן לרוב הם אינם עומדים בתקנים המחייבים בענף בינהם תקני בטיחות, איכות סביבה וכדומה.

"משרד התחבורה בשיתוף איגוד המוסכים מתכוון לבצע פשיטות נוספות ולתגבר את כוח האדם. המוסכים הפיראטיים פוגעים בבטיחות הרכב ומסכנים את חיי הנהג, משתמשי הרכב והולכי הרגל. אנו רואים את התופעה בחומרה רבה ומתכוונים למגר אותה מן השורש", כך לדברי עוזי יצחקי, סמנכ"ל תנועה בכיר במשרד התחבורה.

רונן לוי יו"ר איגוד המוסכים מוסר כי "בישראל פועלים כ-2,500 מוסכים לא חוקיים שאינם עומדים בתקנים ומתעלמים מהרשויות ומשלטון החוק. במוסכים אלה, הרכב מתוקן באמצעים שאינם עומדים בדרישות לשמירת בטיחותו ואין אחריות של המוסך כנדרש על פי החוק. לפעילות האכיפה חשיבות רבה, במיוחד כיון שמדובר בחיי אדם, ואנו מברכים על הצלחת המבצע ועל שיתוף הפעולה של משרד התחבורה בעניין זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully