פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מבחני ריסוק חדשים לקסדות

   המשרד לבטיחות בדרכים של בריטניה מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק האחרונים שערך ל-28 קסדות באמצעות תוכנית SHARP

   המשרד לבטיחות בדרכים של בריטניה באמצעות תוכנית SHARP שאמונה על בחינת רמת בטיחותן של קסדות לרוכבי דו-גלגלי, מפרסם את תוצאותיהם של 28 מבחני הריסוק האחרונים שערך. לאלה משמעות חשובה לתוכנית שמאז החלה בדקה את טיבן והגנתן של 247 קסדות שונות. לתוצאות חשיבות גם לרוכבים בישראל היות וחלקן מיובאות גם אלינו.

   את אופן עמידותן של הקסדות בפני עצמים קשיחים הציג השר הממונה מייק פנינג שכבר אמר בעבר כי "50 אופנוענים היו נשארים בחיים מידי שנה אילו רק היו משתמשים בקסדה הבטוחה ביותר". זו גם התפישה המרכזית של התוכנית לגביה אומר פנינג כי בדיקת תוצאות מבחני הריסוק חשובה ועל כל רוכב לבחון אותה לפני שהוא ניגש לרכוש קסדה חדשה. על פי התוכנית, כ-70 אחוזים מהקסדות שנבחנו עד כה מציעות רמת בטיחות טובה מאוד, כמעט בכל טווח המחירים האפשרי.

   כמוכר ממבחני הריסוק למכוניות, גם כאן הציון המרבי עומד על חמישה כוכבים. בניגוד לדעה הרווחת וכפי שראינו עד כה מתוצאות SHARP בעבר, מותג יקר אינו ערובה לציונים גבוהים מה שעורר לא אחת מחלוקות לגבי אופן ביצוע המבחן. בהתאם לתוכנית, נבחנות כל הקסדות במגוון רחב של מבחני ריסוק בכדי לנסות ולקבוע את רמת הגנתן על ראש הרוכב.

   את כל תוצאות 247 הקסדות שנבחנו בעבר ועד כה (בכל רמות הציונים) תוכלו למצוא בקישור המצורף. לפניכם, תוצאות מבחני הריסוק האחרונים ל-28 הקסדות.

   חמישה כוכבים

   לייזר בורה
   קברג קונדה
   שארק רייס R
   שארק רייס R פרו

   ארבעה כוכבים

   AGV S-4 SV
   AGV לונגוואי II
   AGV סטילת' SV
   LS2 FF386
   LS2 FF385
   LS2 FF358
   ב.מ.וו ספורט
   נולן N63
   ניטרו N-PSI
   ניטרו NGFP
   שארק ויז'ן R

   שלושה כוכבים

   HJC R-PHA 10
   וייפר RS V131
   יווקס זנובה
   לייזר אוספריי
   לייזר קסטרל
   ניטרו NS-FP
   ניטרו ריאקטור
   סואמי D2O
   סואמי אייפקס
   סואמי אקסל
   קוואסאקי ספורט

   שני כוכבים

   LS2 FF384

   כוכב אחד

   מרושין 222