וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה תוספת תקציב עבור הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

ירון אדרי

27.4.2011 / 16:14

ועדת הכספים של הכנסת אישרה תוספת של 21 מיליון שקלים לתקציב הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. נשקלת תוספת של 20 מיליון נוספים

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (רביעי) את בקשתו של שר התחבורה ישראל כץ להעביר 21 מיליון שקלים לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים להגברת המאבק בתאונות הדרכים. עוד פועל כץ מול משרד האוצר להעברת 20 מיליון שקלים נוספים לתקציב הרשות. לדבריו, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני וחבר הוועדה ח"כ ציון פיניאן הבטיחו לפעול להעברת התקציב הנוסף. מדובר בתוספת של כ-13 אחוזים לתקציב הרשות הלאומית העומד ב-2011 על 323 מיליון שקלים.

על פי הסיכום שאושר בוועדה, יועברו עשרה מיליון שקלים להגברת פעילויות ההסברה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בעיקר בקרב קבוצות סיכון ובכללם המגזר החרדי והערבי, רוכבי דו-גלגלי והולכי הרגל. שמונה מיליון שקלים וחצי יועברו להגברת המודעות לבטיחות בדרכים ברשויות המקומיות, לפעילויות מתנדבים בקהילה ולחינוך בבתי הספר ובגנים. שניים וחצי מיליון שקלים יוקצו למחקרים בתחום הבטיחות ולפעילות מרכז המחקר והמידע של הרשות הלאומית.

לדברי כץ, התוספת התקציבית שאושרה תאפשר להחזיר לרשות הלאומית חלק ניכר מהקיצוץ שנכפה עליה בעבר. נזכיר כי ביולי 2008 בימי השר הקודם שאול מופז, הוחלט לקצץ 200 מיליון שקלים מתקציב הרשות שעמד על 550 מיליון שקלים וכעת כאמור עומד זה על 323 מיליון שקלים.

חלק ניכר מתקציב הרשות הלאומית מתוקצב באופן שרירותי – 130 מיליון שקלים לתשתיות במרחב העירוני, 65 מיליון שקלים לאגף התנועה, 15 מיליון שקלים למשרד החינוך ו-10 מיליון שקלים לתגבור שופטי תעבורה. הסכום שנותר מופנה לפעילויות הסברה, קמפיינים ופרסום, תגבור הבטיחות במרחב העירוני וכן הוצאות תפעול. עוד נציי כי מיד עם כניסתו לתפקיד פעל כץ בשורה של צעדים במטרה לצמצם את מספר תאונות הדרכים ובין השאר הורה להעביר למשטרת התנועה 15 מיליון שקלים מתקציב הפרסום של הרשות לצורך שכירת 100 ניידות משטרה ורכישת 85 ניידות קבועות עבור משטרת התנועה הארצית.

ברשות הלאומית מוסרים כי תוספת התקציב שהושגה על ידי משרד התחבורה תאפשר להם לחזק פעילותה ובעיקר תגבור מערך הבטיחות במרחב העירוני בו נרשמות מרב תאונות הדרכים. "אנו מברכים על התוספת התקציבית שתעזור לתגבר את הבטיחות בדרכים", כך נמסר לוואלה! רכב. נציין כי על פי נתוני הרשות הלאומית, מאז תחילת 2011 נהרגו בתאונות דרכים 114 בני אדם לעומת 120 בתקופה המקבילה אשתקד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully