וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החורף מוכן, ומה עם הצמיגים?

למרות ערנות הנהגים לבטיחות הנדרשת בתנאי הדרך בחורף, אחד מכל ארבעה בישראל לא בודק את תקינות הצמיגים לקראת עונת הגשמים

מתי בפעם האחרונה בדקתם את הצמיגים? מתברר כי אחד מכל ארבעה נהגים בישראל, לא בחן את צמיגי רכבו לקראת החורף. כך עולה מסקר שביצע מכון 'גאוקטוגרפיה' בקרב 500 משתתפים עבור חברת ב.מ.ב, יבואני ומפיצי צמיגי גודייר בישראל. מתוך הסקר עולה, כי למרות שכמעט כל הנהגים הנסקרים (94 אחוזים) מודעים לחשיבות מערכות הבטיחות (בלמים, מגבים, מחוונים, צמיגים ואורות) הרי שבפועל, רק מעטים מקפידים לקחת פסק זמן ולתקן ליקויים.

ממצאי הסקר מורים כי 29 אחוזים בכל זאת דואגים לבדוק את מצב המכונית עם בוא הגשמים, אולם אלה מעדיפים לעשות זאת בעצמם (בדיקה ב"עין"), ולא במסגרת אבחנה במרכזי שירות מוסמכים. 45 אחוזים אמרו בעניין זה, כי אין להם את הכישורים הנדרשים לדעת אם הצמיג למשל, במצב כשיר לנסיעה או לא. עוד מתברר כי לא כולם מעניקים משקל ראוי לפרמטרים המעידים על בטיחות הצמיג: רק 31 אחוזים טענו כי עומק הצמיג ומצבו הכללי מצביעים על כשירותו.

"חשוב לבצע בדיקת מוכנות בזמן ולפני בוא הגשמים. בדיקה מקיפה חייבת להתבצע על ידי גורם מוסמך. בבדיקת צמיגים עצמאית יש לבדוק האם קיימים סימני יובש, סדקים או קרעים קטנים בדופן הצמיג וכן בדקו את עומק החריצים, האם הם מספיק עמוקים - לפחות שלושה מילימטרים. וודאו שהשחיקה אחידה לכל רוחב הסוליה. במידה ולא גשו לבדיקה מקצועית שתוכל להציל חייכם". כך שמעון ביטון מנכ"ל החברה האחראית לסקר.

משתנים נוספים בעלי השלכות בטיחותיות זכו לדירוג נמוך יותר בעיני הנשאלים. כך למשל תרכובת הצמיג, עם שיעור דל במיוחד של 3.2 אחוזים בסדר הדברים, יכולת בטיחותית וכללית (כושר בלימה, חסכון בדלק, רעש כביש) ל-3 אחוזים, ו-7.6 אחוזים בלבד נתנו משקל לגילו של הצמיג.

הצמיג הוא הקשר הישיר שלכם עם הכביש, והשפעתו על הבטיחות גבוהה. עם סיום הקיץ הישראלי הלוהט והשוחק, ההמלצה הגורפת היא לגשת ולוודא כי הצמיגים שלכם תקינים, שלחץ האוויר בהם נכון ובמידת הצורך להחליף לחדשים.

עוד חדשות בוואלה! רכב

כנסו לדף הפייסבוק שלנו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully