וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נוהל 6 אושר בקריאה ראשונה

20.12.2011 / 6:50

חוק חדש ידרוש מכל חברה המחויבת להעסיק קצין רכב להדביק מדבקה עם מספר טלפון ברור לדיווח על נהיגה מסוכנת. אי עמידה בחוק תלווה בקנס של 25,000 שקל

הצעת החוק של חבר הכנסת זאב בילסקי וחבר הכנסת חמד עמאר הקרויה 'נוהל 6' אושרה אמש (שני) בקריאה ראשונה. הצעת חוק זו תחייב כל חברה מסחרית, תאגיד או עסק הנדרשים להעסיק קצין רכב, להדביק על כלי הרכב מדבקה שבה יצוינו פרטי התקשרות לדיווח על נהיגה מסוכנת, עם מספר טלפון מקוצר וקריא. הצעת החוק אושרה ברוב של 14 קולות ותיושם בתיאום עם משרד התחבורה, משרד המשפטים, המשרד לביטחון פנים ומשרד האוצר.

עד כה, לא נקבע סטנדרט למראה המדבקה והפרטים בה ואף לא היית החובה בהדבקתה. כעת, לפי הצעת חוק זו, חברה שלא תדביק על רכביה את מדבקת "המלשינון", תחויב בקנס בגובה של 25,000 שקל. הדבקת מדבקות עם מספר הטלפון לתלונות החלה לפני שנים אחדות מתוך ההנחה כי בעלי רכב חברה או מליסינג, נוהגים לנצלו לרעה ולנהוג באופן פרוע על הכביש.

ח"כ בילסקי: "תאונות הדרכים גובות מעמנו מחיר כבד מאוד ובטוחני כי אישורה של הצעת החוק במליאת הכנסת תסייע בהפחתת תאונות הדרכים.
הצעת חוק זו התגבשה תוך כדי שיתוף פעולה עם חברות רבות ולאחר בחינת סקרים שהראו על תמיכת הציבור הרחב ביישום החוק. מעתה המספר על המדבקה יהיה מקוצר וקריא וילווה במענה אנושי שיאפשר לאזרחים לדווח על נהיגה מסוכנת או אי ציות לחוק שמסכנת את הנוסעים בכביש. עד היום הדבקת המדבקה הייתה בגדר המלצה בלבד ומעתה היא תעוגן בחקיקה, כבר הוכח כי חברות שאימצו את הנוהל צמצמו את מספר התאונות של עובדי החברה, זהו צעד אפקטיבי וחשוב למיגור הקטל בדרכים."

עוד חדשות נהיגה ובטיחות בוואלה! רכב

מה דעתכם על מדבקת המלשינון? ספרו לנו בפייסבוק של וואלה! רכב

מדברים על בטיחות בדרכים בפורום הרכב של וואלה!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully