פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לפני הבחירות: התייקרות ברוב הרכבים

   בדיקת גלובס: יבואני הרכב צפויים לייקר את המשפחתיות ב-1 בינואר בכ- 2,000-4,000 שקל "עקב שחיקת שערי המטבע ועליית מחירי היצרנים"

   יבואני הרכב נערכים לקראת העלאת מחירי רוב דגמי הרכב הנפוצים במחירונים החדשים, שיפורסמו ב-1 לינואר 2013. כך עולה מבדיקת "גלובס". עליות המחיר צפויות להיות מתונות יחסית לתחזית הראשונית ולנוע בין כ-2,000 שקל ל-4,000 שקל במשפחתיות הפופולאריות וכאלפיים שקל בממוצע במחירי המשפחתיות הקומפקטיות ומכוניות הסופר-מיני. חלק גדול מרכבי הכביש-שטח בגודל בינוני צפויים להתייקר בשיעור של 4000-6000 שקל ויותר.

   היקף ההתייקרות הסופי עתיד להיקבע בשבוע האחרון של החודש. בקיה יתמקדו עיקר ההתיקרויות בפלח המשפחתי. המשפחתית החדשה של החברה "הפורטה" תשווק החל מפברואר במחיר שינוע סביב 125-128 אלף שקלים - עליה משמעותית לעומת מחיר הפורטה הנוכחית, שנובעת מהחלפה למודל גדול ומתוחכם יותר.

   העלייה השנה צפויה להיות מקיפה ולכלול לא רק כלי רכב שנרכשים במטבע יפני אלא גם כלי רכב צמודי דולר כגון כלי רכב קוריאניים. בענף הרכב אומרים כי העליות נובעות משחיקה אינטנסיבית של שער השקל מול מטבעות הייבוא בשנה החולפת ומהעלאת מחיר על ידי חלק מהיצרנים.

   בענף אומרים כי העלייה עדיין אינה משקפת את ההתייקרות הצפויה בעקבות עדכון "המס הירוק", שהייתה אמורה להתרחש בינואר אולם נדחתה משיקולי בחירות. בנוסף, מעריכים כי ההתייקרות הנוכחית עתידה "לרכך" חלק מההתייקרות, שהייתה צפויה ב-2013 בעקבות עדכון המס הירוק. בינתיים, חלק מחברות הליסינג החלו כבר להזרים הזמנות להצטיידות כדי להקדים את עליית המחירים ובעקבות הזמנות ספציפיות של ציי רכב שמעוניינים לשדרג ולהחליף כלי רכב לפני עליית שווי השימוש.