ראלי יוון: הצוותים הישראלים חזק בתמונה

בסטיג' השני ביום השני, ראלי יוון עולה להילוך גבוה והישראלים נצמדים למתחרים האחרים. צוות פוינטר שומרים על מקום גבוה בדירוג

  • ראלי
  • יוון
  • כלמוביל
אייל גונן, מאמר אורח

הסטייג' השני סימל את תחילתה האמיתית של התחרות. קטע קישור ראשון של 65 ק"מ החל את היום, המשיך אותו קטע מדוד של 89 ק"מ, לאחר מכן עוד קטע קישור באורך 54 ק"מ רגע לפני שמוזנקים לקטע מדוד שני שאורכו 58 ק"מ. אם לקצר את האורך, לא מעט קילומטרים גמעו המתחרים ביום ארוך. הצוותים הישראליים נשארו פחות או יותר באותם המקומות אבל אט אט מתחילים להבין שאנחנו רק בתחילתה של התחרות ועוד דרך רבה לפנינו.

בתחרות מהסוג הזה הקטעים המדודים קצרים יחסית אולם מאוד אינטנסיביים. לנהג אין רגע דל, הישורות מועטות, הסיבובים מרובים ועבודת ידיים על ההגה וידית ההילוכים אינטנסיבית. הנווט, מצידו השני של הקוקפיט, מחויב לעקוב ולחפש כל פנייה או נקודת ציון בסיפור הדרך. בגלל שהסטייג'ים קצרים ויכולת תיקון בעיות הניווט קטנה מאוד כל טעות קטנה עולה בדקות רבות ובאיבוד מקומות כמעט מיידי.

צוות פוינטר הוזנק לתחילת היום השני אחרי הצוות היווני שהגיעו ראשונים ביום הקודם. המקומיים, כדרכם בקודש, לימדו את רז היימן, הנהג הישראלי, פרק בנימוס מקומי ולא עזר שהצוללת הצהובה נצמדה, צפרה, הפעילה כריזה ואף ניסתה לעקוף כאשר הפאג'רו Q הלבן עצר בעמדת המארשל, הנהג נשאר בשלו, חוקי המרוצים כנראה לא ממש נוגעים לו... את המקטע הראשון הם מסיימים במקום הראשון. הלל סגל ממרום מושב הנווט המשיך לעשות, בסטייג' הראשון, את מה שהוא עשה אתמול באותו המעמד, לנווט מושלם ולהקיא. רק הפעם הצוות השתפר, במקום לעצור רז האט מעט ואפשר לנווט שלו לפתוח את הדלת ולהוציא את הראש החוצה. במקטע המדוד השני ההקאות כבר החלו להשפיע ואיתם הגיעו כמה טעויות שאפשרו ליוונים להשיג שוב את הזמן הטוב ביותר והצוללת הצהובה הידרדרה למקום השישי בסטייג' אך נשארה שנייה בכללי.

צוות שקל ובעיקר עידו שקל הנווט, החל את היום בצורה מושלמת. ניווט מדויק ונהיגה נחושה של ניצן שקל, נהג הרכב, הביאו את הצוות למספר עקיפות ורגע לפני שתחושה יותר מדי טובה נחה בקבינה הכחולה הגיעה אבן אחת והרסה הכל. מעבר צר בשביל, צר מדי מתברר, גרמה לשפשוף בצמיג האחורי ימני. מכאן החלה סאגה ארוכה, מתישה ובעיר מתסכלת. הכל השתבש שלב אחרי שלב. הג'ק לא נכנס תחת הגלגל השטוח ולאחר מאבק וחפירה הצליחו השניים להרים את הרכב. האומים אמנם נפתחו בקלות אך הגלגל נשאר דבוק לסרן וסירב בכל תוקף להיפרד. רק אחרי מאבק שכלל הרבה בעיטות, המון קללות ופטיש ניאותו הברזלים להיפרד זה מזה ואפשרו לצוות, אחרי עיכוב של כמעט עשרים דקות, להמשיך הלאה למקום השביעי הכללי. בסוף היום, על מגרש החנייה הוחלפה צירייה אחורית ותפוח משולש עליון.

הפאג'רו האדום של החל את היום מהר, אולי קצת מהר מדי. סיבוב מהיר מדי ובלימה חזקה תוך כדי העיקול כיבה את מנוע המיצובישי. כשזה חזר לשירות, תוך כשנייה וחצי, הטורבו חדל מלגדוש. הצוות דידה הלאה ולאחר כמה דקות, בעיקר מהפחד מנזק, הם עצרו בצד, יצאו מהרכב ובדקו תחת מכסה המנוע. לא נמצא כל סימן לצינור שברח או כבל שנעקר ממקומו. שי שפירא הנהג והראל גולסט הנווט חוזרים לכיסאות, מבצעים כיבוי והדלקה ולומדים על בשרם שמחשב הרכב היפני לא תמיד מתנהג כצפוי, הפעם זה לטובתם והם ממשיכים לתת בגז עד למקום הראשון, נכון לעכשיו, בקטגוריה ושישי בדירוג הכללי.


לגלעד בנאי האופנוען היום לא כל כך האיר פנים. כל אמצעי הניווט, ספר הדרך ומד המרחק קרסו בשלב זה אחר ביחד או לחוד. בהתחלה הגלגלת החשמלית הפסיקה לעבוד וחייבה אותו לסובב את ספר הדרך ידנית, לאחר מכן כפתור התיקון במד המרחק חדל מלתפקד ואם זה לא מספיק, חיישן הגלגל של מד המרחק איים ליפול והכריח את גלעד פעם אחד פעם לעצור וליישר אותו חזרה. כ-4 ק"מ לסיום הייאוש החל לכרסם והאופנוען הוותיק הימר על הקוליסים שעל השביל, הימור שהצליח להביא אותו אל קו הסיום אך הוא מידרדר למקום ה-83 בדירוג הכללי.

דורון וינטר נכנס לעניינים והחל להרגיש בבית, להסתגל לתוואי ולקצב העבודה, אפילו קיבל מחמאה ממתחרה אנגלי שהתיישב לו על הזנב והשתמש בו כמורה דרך. את היום הוא מסיים במקום ה-47 ובטבלה הכללית ניתן למצוא אותו במקום ה-50.
צוות הסיוע למד גם הוא פרק ביוונית מעשית. מכשיר הניווט שמותקן בספרינטר הליווי כיוון את הצוות אל העיר המיועדת, מה שלא ידע המכשיר הקטן שאת הכביש סחף הגשם. סיבוב לאחור ונסיעה מכביש אחר עיכבה אותו בכחצי שעה. מה שלא הגדיל להבין הצוות שאותו מכשיר הניווט עשה את אותה הטעות בדרך חזרה וגזלה יותר משעתיים על כבישיה הצרים והמפותלים של יוון.

נותני החסות:
פוינטר
טלפארמה
UPS
גילת לווינים
ליוגב
תנועה מערכות
קולומביה
מגע ביטוח
אוטוויק
רפע עמירה ובניו
מולטיפק
יובל נוימן
השביל הירוק

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully