פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צפו: האסטון מרטין המהירה בכל הזמנים

   אסטון מרטין ונטג' S מצוידת במנוע מפלצתי עם 570 כ"ס שמאיץ אותה עד מהירות מרבית של מעל 330 קמ"ש. מנכ"ל החברה: "האסטון הקיצונית ביותר שייצרנו"

   צפו: האסטון מרטין המהירה בכל הזמנים

   צילום ועריכה: יצרן

   אסטון מרטין מחזקת את שורותיה בחשיפת גרסה משופרת של הונטג' החדשה עם מהדורה בשם "ונטג' S", למעשה ורסיה מתוגברת בכבדות עם מנוע V12 שמקורו מהאחות החזקה וונקויש, אבל עם כיול קיצוני שמסב אותה, די רשמית, לאסטון מרטין המהירה אי פעם בייצור סדרתי (מלבד ONE-77 ממנה ייצרו רק 77 עותקים כמובן).

   נוכח הגידול בקשת הדגמים של אסטון מרטין, החברה בידלה את ה-V12 ונטג' S עם כמה עיטורים קוסמטיים חשובים שתורמים ליכולת המופלאה שלה על הכביש. כך למשל, החליפו שבכת האלומיניום הקדמית בכזו העשויה סיבי פחמן (קרבון), בהשראת הקונספט 100CC, הוסיפו גג בגוון שחור וארזו את צמיגי הענק בחישוקים להם עשרה חישורים.

   תחת מכסה המנוע, האסטון ונטג' S משתמשת ביחידת V12 AM28 שנלקחה כאמור מהנווקויש. הנפח הוא 5.9 ל' וההספק המרבי עומד קרוב ל-570 כ"ס ו-63 קג"מ בחיבור לתיבת הילוכים חצי אוטומטית שבע מהירויות מסדרת 'ספידשיפיט 3' תחרותית (בעל יחסי העברה מהירים מאוד). נתונים אלה, מהווים שיפור של 11% בעקומת העוצמה ו-9% במומנט ביחס לוונטג' V12 הרגילה.

   את המיאוץ ל-100 קמ"ש לא מסגירה החברה, אך הכריזה רשמית על מהירות מרבית של 335 קמ"ש, כך שאכן מדובר באסטון מרטין המהירה ביותר אי פעם בייצור סדרתי בהיקף מסחרי.

   אסטון מרטין דאגה כמובן שניתן יהיה לחיות איתה מחוץ למסלול המירוצים, ועל כן התקינה לה את מערכת המתלים האדפטיבית לה שלושה מצבי שיכוך: נורמלי, ספורט ומסלול. היא גם מחוברת לבקרת מצערת, כך שלא כל לחיצה קלה על הדוושה הימנית תשחרר תגובה אגרסיבית מידי לשימוש יום יומי וכן תפקח על צריכת דלק מבוקרת.

   המחיר לאסטו מרטין ונטג' S יעמוד על מעל 140 אלף יורו (700 אלף שקלים לפני מס) כשהיא תצא לאור בחודשים הקרובים. בכורה נוספת תעשה לה במסגרת תערוכת פרנקפורט בספטמבר הקרוב.

   עוד הרבה על אסטון מרטין בוואלה! רכב