היום השביעי בראלי הבלקן. שובו של ה'קיד'

צוות 'קוקה-קולה זירו' חורך את השבילים היורדים אל הים השחור, וזוכה במקום הראשון בדירוג היומי. דורון ווינטר רוכב למקום השלישי, למרות ההתרסקות היומית. צוות פוינטר מתקשה בניווט ומאבד זמן יקר

  • ראלי
  • בולגריה
רמי גלבוע, בולגריה

צילומים: רמי גלבוע, Paolo Baraldi, Annemiek Rooymans


יום לפני סיום ראלי ברסלאו יצאו המתחרים למסלול היקפי של 270 קילומטרים, מחופו הזהוב של הים השחור אל פסגות ההרים הירוקים של בולגריה. הגשם השוטף שירד בלילה ייצב מעט את החול הרך אבל גם ככה, היו מתחרים שהתקשו בזינוק מקו המים. ראשונים בזינוק היו רז הימן והלל סגל, שזכו אתמול במקום הראשון; כאנשים שחזרו מהדיונות של דקאר וצאלים, הם לא התקשו בזינוק אבל ההמשך צפן תקלות ובעיות ניווט רבות. הלל סגל אמר בפשטות: "מעולם לא ניווטתי גרוע כל כך, איבדנו זמן יקר בטעויות ניווט וחיפושים עקרים". אין ספק שעבור בכירי המתחרים בספורט המוטורי הישראלי, אלו ימים לא קלים, אבל הם מתמודדים עם המצב בחיוך ובאופטימיות. מי כמוהם יודע עד כמה הספורט הזה אכזרי ומתעתע, אפילו בטובים ביותר! מחיר הברבורים הוא סיום מאכזב במקום ה-13 בדירוג היומי, עדיין חמישי בכללי.

דורון ווינטר שמר על קצב יציב ומהיר, למרות תקלות חוזרות ונשנות. בסטייג' הראשון הציץ בספר הדרך שבריר שניה יותר מדי, והתעופף לו מהשביל. בנפילה התרסק מתקן ספר הדרך אז בסטייג' הבא נצמד למכוניות המובילות והצליח לנצח את הסטייג', ללא מערכת הניווט! את היום גמר ווינטר במקום השלישי, שומר על מקומו השני בדירוג הכללי. לאורך כל הראלי מתכתש ווינטר עם זוג אופנוענים הולנדיים, ועושה זאת בכבוד רב. ווינטר אינו עושה עניין מהישגיו המעולים בראלי ברסלאו, ומתייחס לביצועיו המרשימים בשוויון נפש זחוח משהו.

ה'קיד' הולם שנית
המסלול המורכב של היום הפך את הנווטים לשחקנים ראשיים בניצחון, ונמרוד 'קיד' עשה עבודה נקייה ומדויקת. זה לא אומר שהכול הלך חלק לגמרי, אבל נראה שקיד עשה פחות טעויות מהאחרים, וצוות 'קוקה-קולה זירו' ניווט היטב את דרכו בין היערות הירוקים. גל שחם, מצדו, היה מאושר ומחויך מתמיד; "מסלול היום היה דומה ברובו לשבילים המהירים של בית קמה שבנגב; בשטח כזה אין על הזיבאר שלי ועלי, טסנו יותר מהר מהמסוק, עקפנו כל הזמן!". הצהרה כזו עשויה להישמע שחצנית-משהו, אבל גל נתן לה כיסוי מלא בשטח; עם מהירות שיא נקודתית של 182 קמ"ש הם ניצחו את הסטייג'ים היומיים, בהפרש מרשים של תשע דקות לפני המתחרה שמאחוריהם! זהו הישג מדהים עבור צוות שהתגבש רק זמן קצר לפני היציאה לבולגריה, עם נווט שזה לו המרוץ הבינלאומי הראשון. אין לנו ספק שגם על פניו של עדו כהן (שבנה את הזיבאר), מרוח היום חיוך גדול!

כדבר הפולנייה "עכשיו אני יכולה ללכת לישון בשקט", יכולים גל וקיד לחזור הביתה בסיפוק מלא – עם יותר מ-12 שעות עונשין (בעקבות שבירת המתלה הקדמי ביום השלישי) לא היה להם סיכוי להגיע אל הפודיום הכללי, אבל להביא הביתה ניצחון של יום ארוך? זהו הישג מרשים ביותר, שיעזור להם בהמשך הדרך ובתחרויות עתידיות. הניצחון בסטייג' לא חסך להם את הטיפול היומי שכלל, גם היום, פירוק ציריה אחורית והחלפת גרמושקת גומי. מיקום צוות 'קוקה קולה זירו' בדירוג הכללי הוא 16.

מנוחת הלוחמים
בניגוד לצוותים האירופאים שחלקם הגיע עם סדנאות ניידות יקרות המלאות כל טוב, הצוותים הישראלים מסתפקים ביריעת ברזנט הפרושה על הקרקע, פנסי ראש והרבה רוח קרב. כאשר נמשכת העבודה אל תוך הלילה, זה לא כייף; כאשר היום נגמר מוקדם והתקלות מועטות, אפשר ליהנות משעה של שקט אפילו לפני שקיעת השמש. על חוף הים השחור התרווחנו לאור השקיעה, וירח גדול זרח מעל המים. המארגנים הדליקו מדורת ל"ג בעומר ענקית, שהפיגה את הקור החודר. מחר ייערך יום המרוץ האחרון, סטייג' קצר של 110 קילומטרים בלבד, אליו יוזנקו המתחרים רק בצהריים. שעת הזינוק המאוחרת תאפשר לחלק מהגרמנים וההולנדים, להתאושש מכמויות הבירה האדירות אותן לגמו במהלך הלילה...

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully