פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הציבו את המצלמות בצמתים, לא בכבישים מהירים

   אם כבר מצלמות אכיפה, אז שיהיו בצמתים. עשרות המצלמות הפזורות בכבישים מתעדות תאונות דרכים קשות כתוצאה מחציית צמתים באור אדום

   בעוד שלא פעם השמענו את דעתנו המתנגדת להצבת מצלמות המהירות החדשות בדרכים ובמיוחד כנגד מיקומיהן הגורמים להן להראות כמסחטת כספים מהציבור ולא יותר, הצבת אלה בצמתים, מכניסה טעם ומשמעות לאכיפה. בעבר סקרנו עבורכם את ההיסטוריה של מצלמות הרמזור בישראל, שראשיתן בשנות השישים בישראל ועד היום וכעת חושף אגף התנועה במשטרה צילומים חדשים מאכיפת אור אדום בצמתים על ידי מצלמות פרויקט א'3.

   כדי להוכיח מעל לכל ספק את ביצוע העבירה, מצלמות הרמזור מבזיקות פעמיים כנגד הרכב העבריין, פעם אחת בעת חציית קו הצומת ופעם נוספת בזמן של שניה אחר כך בה נלכד הרכב בתוך הצומת. אולם פעמים רבות, מבלי שהתכוונות לכך, מצלמות האכיפה גם מתעדות תאונות דרכים קשות שמתרחשות בעקבות אותה חציית צומת באור אדום. תיעוד מצמרר של רגע לפני התאונה ורגע התאונה. ברגעים אלה ממש, באגף התנועה ובחברה המספקת והמתקינה של המצלמות שוקדים על האפשרות לגרום לאלה לצלם את הצמתים גם בוידאו.

   על פי נתוני המשטרה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תאונות דרכים כתוצאה מכניסה לצומת באור אדום בניגוד לאלה הנובעות ממהירות גבוהה, נחשבות לגורם משמעותי לנפגעים והרוגים בדרכים. שכן לרוב מדובר בתאונות חזית (רכב אחד) וצד (רכב שני) ותאונות צד הנן לרוב הקשות ביותר, שכן לרכב אין מרחב הגנה גדול בצדי המרכב. כך אתם נראים כשאתם חוצים צמתים באור אדום.

   מצלמות אכיפת רמזור אור אדום (חטיבת דובר המשטרה , משטרת התנועה הארצית)
   מצלמות אכיפת רמזור אור אדום (חטיבת דובר המשטרה , משטרת התנועה הארצית)
   מצלמות אכיפת רמזור אור אדום (חטיבת דובר המשטרה , משטרת התנועה הארצית)

   עוד נהיגה ובטיחות בוואלה! רכב

   לייק אחד ואתם חברים בקהילה המוטורית הגדולה בישראל