ספורט מוטורי: תחרות עבירות במשמר דוד

ליגת MDC Extremeנפתחה באמפיתיאטרון משמר דוד; לראשונה בישראל רעמו מפלצות העבירות במתחם סגור ומאורגן, מה שלא מנע מהן לנהום, להתהפך ולרגש את קהל הצופים

רמי גלבוע

סטילס: רונן טופלברג

עוד בוואלה! NEWS

היה היינו: מסע בעקבות יהדות פורטוגל האבודה

לכתבה המלאה
אירוע הפתיחה משך אליו מאות צופים ואין לנו ספק שהאירועים הבאים יהיו עוד יותר מוצלחים. צחי אשכנזי עוקר סלעים, בדרכו אל הפודיום (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

חברת 'מסלולים' המפיקה את ליגת העבירות הבטיחה סדרת אירועים מאורגנים ברמה גבוהה, והאירוע הראשון מימש את ההצהרות. כחמישה עשר מתחרים התייצבו על קו הזינוק, מול שלושה מכשולים בהם צפה הקהל מטריבונות האמפיתיאטרון. בכל רגע נתון דילגו 3-2 מפלצות עבירות על המכשולים המלאכותיים ובין לבין ריצדו RZR'ים במופע ראווה, שהכניס קצת קלילות אל בין המכשולים המסיביים.

עוד לא הורידו את שרידי הבוץ מקרואטיה, צוות גבע מגיע למקום השלישי ב'אקסטרים' (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

שלושת המכשולים נבנו ברמות קושי משתנות; המסלול הקל ביותר נועד לקבוצת 'ספורט עממי', בו משתתפים רכבי שטח המשופרים באופן צנוע יחסית. המכשול באמפי 'משמר דוד' היה קצת קשה על ה'עממיים' ואת המקום הראשון קטפו מיכאל חן ושחר שווילי בטויוטה היי-לקס שחור-כתום, שלעתים זרם על פני המכשולים כאילו היו אספלט. במקום השני יוסי אלחדיף ורן קדרון, את הפודיום העממי סגרו יריב קלר ואריה סעיד.

מיכאל חן ושחר שווילי עם היי לקס 'עממי' מס' 1, בדרכם לניצחון בקטגוריה העממית (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

למסלול הביניים הסתערו שבעה רכבי "אדוונצ'ר" המבוססים על רכבי שטח סטנדרטיים, משופרים בקיצוניות. במקום הראשון זכו שי שמעוני ויואב גבע (צוות גתוס כל-גדר). שי ניהג את הדיסקו-פ?נד?ר שלו מעל הסלעים וצמיגי הענק, באלגנטיות אופיינית. שמעון ראובן ורן סיטון נתנו קרב אדירים עם הסופה הצהובה של ינוביץ', מסיימים במקום השני. למקום השלישי הגיע צוות דיסקברי עם עובד ארזי וטוטו בטשון, דודי בר מואב העניק רגעי התרגשות כשהפך את הסוזוקי האדום.

שמעון ראובן ורן סיטון מרחפים מעל הסלעים, הסופה החזיקה מעמד (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

למקום הרביעי ב'אדוונצ'ר הגיע לא אחר מאשר מיכאל חן שהתחרה במקביל בשתי קטגוריות, עם שני טנדרים ושני נווטים (באדוונצ'ר, עם אלי מורן)... בנוסף לזכייתו במקום ראשון ב'עממי' הוא הזניק ל'אדוונצ'ר' היי-לקס לבן ומשופר באופן מסיבי. הסתבכות במכשול הצמיגים עלתה להם בצירייה שבורה, והם סיימו במקום רביעי באדוונצ'ר; חן רשם לזכותו הישג יוצא דופן בעצם ההשתתפות הכפולה.

מיכאל 'שומאכר' חן בנסיעת מבחן ראשונה, הפעם עם היי-לקס אדוונצ'ר מס' 2 (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

המסלול הקיצוני ביותר יועד למפלצות ה'אקסטרים', אבי-טיפוס ייעודיים שנבנו בלי כל הגבלה. הם מתבססים על שלדות צינורות ייחודית, מנועים המנגנים עם מאות כוחות סוס, היגוי הידראולי קדמי + אחורי, צמיגי ענק... בולדרים, צינורות בטון וצמיגים נערמו בערבוביה מכובדת, מציבים אתגרים קיצוניים למפלצות האש.

על שניים או ארבעה גלגלים, במהירות או עבירות, שי שמעוני נותן תמיד הצגה מלהיבה (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

המפלצת של מסגריית ברוך (הילוך שישי) טחנה את המכשולים בעוצמה מרשימה, כובשת את המקום הראשון עם צחי אשכנזי ורונאל קדרון ש'ראו אדום' בעיניים. למרות פנצ'ר ותקלות אחרות הגיע למקום השני צוות אופרואד אקספרס, עם אמיר אביב ועומר פרל. צוות גבע עם עירא אבני ויורם ידין (וותיק המשתתפים, כבוד!) העניקו לקהל התהפכות מרשימה שהסתיימה בהגה שבור, שדחקה אותם אל המקום השלישי.

צמיג מפונצ'ר מנע הישג טוב יותר, אבל 'אופרואד אקספרס ' נתן הצגה מצוינת (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

האירוע אורגן בזרימה יפה, טרקטור בוב-קאט התרוצץ בין המכשולים והחזיר סלעים מנופצים למקומם. הקהל קיבל אקשן בלתי פוסק, ואירוע העבירות הבא ייערך ב-19 ליולי בבית ינאי - רשמו את התאריך!

פודיום כהלכתו בקטגוריית אדוונצ'ר; שי שמעוני ויואב גבע במקום ראשון, שמעון ראובן ורן סיטון מקום שני, עובד ארזי וטוטו בטשון מקום שלישי (צילום: יח"צ, רמי גלבוע)
(צילום: יח"צ, רמי גלבוע)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully