משרד התחבורה נגד משבשי רדארים

תקנה חדשה, שתוגש השבוע לכנסת, תאסור להתקין או לנסוע ברכב שבו מותקנת "מערכת שיבוש אכיפה". ועוד בקנה: הגבלת מספר הנוסעים במכוניות קופה, הגבלת השימוש באופניים ועוד

דובי בן גדליהו
אכיפה ממוקדת נהג משבשי רדארים (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

התותחים רועמים אבל המוזות של משרד התחבורה בהחלט לא שותקות. השבוע תדון ועדת הכלכלה בשורה של תקנות חדשות ותיקונים לפקודת התעבורה, שהוגשו על ידי משרד התחבורה וגובשו על ידי ועדה בין משרדית.

החידושים שונים ומגוונים ובראש הרשימה ניצבת תקנה חדשה, שאוסרת בחוק להתקין ברכב "מכשיר או אביזר המשבש או עלול לשבש אכיפה" ואוסרת על נהג לנהוג ברכב, שמותקנות בו מערכות כאלה. הכוונה בין השאר היא למכשירים אקטיביים לשיבוש אקדחי לייזר משטרתיים, תרסיסים וכיסויים שקופים שונים ללוחית הרישוי, שמשבשים את יכולת הצילום של מצלמות המהירות הנייחות, ועוד.

עוד תקנה, שתפגע בעיקר בבעלי רכבי קופה ספורטיביים, מבטלת את האפשרות להסיע שלושה נוסעים מאחור גם קיימות רק שתי חגורות בטיחות מאחור ואפילו אם הספל האחורי מאפשר הסעת שלושה וברישיון הרכב כתוב, שהוא מורשה לחמישה. התקנה תאפשר רק "הסעת נוסעים כמספר החגורות המותקנות ברכב".

תקנה נוספת מרחיבה את איסור הסעת הילדים במושבים הקדמיים מול כריות אוויר.מלבד האיסור הקיים על הסעת ילד במושב בטיחות מלפנים יחול האיסור גם על הסעת ילד במושב מגביה (בוסטר) אלא אם כן קיימת אופציה לנטרל את כרית האוויר של הנוסע.

ואילו חובבי רכיבת האופניים בקבוצות יצטרכו לארגן לעצמם נהג תורן. תקנה חדשה, שמוגשת לאישור, תאסור על רכיבת אופניים בקבוצה המונה עשרה רוכבים לפחות בדרך שאינה עירונית ללא ליווי רכב עם אורות איתות פועלים. גם ילדים מתחת לגיל 12 יוגבלו ברכיבת אופניים על דרך שאינה מוגדרת כדרך עירונית.

ויש גם בשורה חיובית אחת: מוצע לאמץ תמרור חדש, שיאפשר להחנות מכוניות פרטיות בתחנות אוטובוס בימי שבת וחג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully