פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   50 שנה לאגדה: חוגגים לשלבי קוברה 427

   שלבי אמריקן מגלגלת עוד מכונית בסדרת "50 שנה" לקוברה המיתולוגית והפעם, גרסת 427 במכסה מוגבלת. על המנוע והתיבה תשלמו בנפרד

   קרול שלבי קוברה 427, מהדורת 50 שנה (אתר יצרן)
   קוברה 427 בגרסת "50 שנה" (צילום: יצרן)

   חברת 'שלבי אמריקן' מתקשה מאוד להפרד ממייסדה, קרול שלבי, שנפטר לפני כשנתיים בגיל 89, ולכן מקפידה שלפחות פעם בשנה תהיה סיבה מיוחדת לחגיגה במסדרונות המותג הקליפורני. השנה הזו, מציינים בשלבי יובל לייצורה של גרסת ה-427 קוברה, שלדעת רבים בארה"ב הייתה הקרבית מכולן ובמידה מסוימת, האכזרית ביותר כלפי נהגיה (להוציא אולי את סופר סנייק).

   ה-427 קוברה נולדה קצת לאחר גרסת 260, והיא נבדלת ממנה בזכות מנוע ה-7.0 ל' V8 שהושתל בחזיתה. בשנות ה-60, היא העמידה הספקים די מופרעים של כ-425 כ"ס בדגם התקני, ועד 485 כ"ס בדגם התחרותי שהותאם גם למירוצים. המהירות המרבית, אז בשנות ה-60, עמדה על קרוב ל-300 קמ"ש, ביצועים יוצאי דופן לאותה תקופה. "הקוברה ביג בלוק שינתה את פני תעשיית הרכב האמריקני ב-1965", אומר מנכ"ל החברה ג'ון קונויי. "אמת מידה לביצועים ויכולת", כך מוסיף.

   גרסת 'היובל' חולקת עימה בעיקר את המראה החיצוני הקלאסי, על בסיס מרכב שעשוי תרוכובת אלומיניום (ללא צבע) ופייברגלאס (גוון כחול ופסי מירוץ). בנוסף לכך, היא מאובזרת בחישוקי 15 אינטש זהים ועוד תוספות בלעדיות של לוגואים ולוחית מיוחדת לרגל המאורע. תא הנוסעים הוא העתק נאמן למקור עם קצת חיזוקים מודרניים.

   שלבי תייצר רק 50 יחידות של הקוברה 427 "50 שנה" כאשר כל דגם מתומחר ב-120 אלף דולרים על מרכב פייברגלאס ועד 180 אלף דולר במלתחת אלומיניום. אולם, שימו לב לסעיף הבא שמופיע בתנאי הרכישה: מחיר המכונית אינו כולל מנוע או תיבת הילוכים. כך שלבחירת הנהגים מנוע ה-V6 הסטנדרטי של הקוברה או לאמיצים - הביג בלוק V8 בתשלום נפרד (המחיר לא פורסם).

   מספר מכוניות תהיינה זמינות במכירה הפומבית של חברת 'בארט-ג'קסון' שנערכת ב-13 ביוני באריזונה. אז אם סיימתם עם המשכנתא, הנה צעצוע נחמד לתחילת 2015.