פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עברתם קורס רכיבה מתקדם? הביטוח המקיף יוזל

   שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין בית הספר לרכיבה מתקדמת 'פרוריידינג' ולסוכנות הביטוח 'יובל בר' יאפשר הוזלה של עד 40 אחוז בעלות הביטוח המקיף לבוגרי הקורסים

   קורס רכיבה מתקדמת פרוסליידר של פרוריידינג (מערכת וואלה! NEWS , רונן טולברג)
   קורס פרוסליידר לתרגול רכיבה בתנאי אחיזה נמוכים (צילום: רונן טופלברג)

   ביצוע קורסי רכיבה מתקדמת יובילו לראשונה להוזלה משמעותית בעלות ביטוח המקיף (גניבה, תאונה, שריפה וצד שלישי) לאופנוע. שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין בית הספר לרכיבה המתקדמת 'פרוריידינג' וסוכנות הביטוח 'יובל בר ביטוחים' המייצג את חברת 'שומרה', יאפשר לבוגרי קורסי רכיבה מתקדמת לקבל תנאים מועדפים בביטוח המקיף לאופנוע. זו כאמור הפעם הראשונה שבה חברת ביטוח מכירה בערך של מיומנות הרוכב כמפחית סיכון משמעותי למעורבות בתאונה.

   לדף ההסבר המלא על השת"פ והטבות הביטוח לחצו כאן

   למסקנה זו הגיעו בשומרה לאחר בחינת תחשיבי הסיכון ברכיבה ולמידת תכני ההדרכות של 'פרוריידינג' וכך נבחרו שלושה קורסי ליבה לרכיבה מתקדמת (פרו-סליידר, פרו 1, פרו 2) לשמש כבסיס לשיפור יכולות ההתמודדות של רוכבים עם סכנות וקבלת ההטבות בביטוח. להטבה זו זכאים גם רוכבים אשר עברו את אחד (או יותר) מקורסים אלה, גם רטרואקטיבית במהלך השנה החולפת.

   בשלב זה אמנם מדובר על הביטוח המקיף בלבד ולא על החובה, אך לדברי יובל בר, בעלי סוכנות הביטוח שמציעה את הטבה זו בבלעדיות, בשנים האחרונות, עקב עליית מחירי הדו-גלגליים, המגמה השתנתה וישנה עליה בדרישה לביטוח מקיף המכסה נזק תאונה, גניבה וצד שלישי. כבר עכשיו נמצאים כל המעורבים במגעים שעשויים להרחיב את התועלת גם אל תעריפי ביטוח החובה ולהוזילם בהתאם.

   להלן דוגמאות למחירי ביטוח מקיף (כל הכלים משנת 2015) המשקפים את ההנחה לאחר ביצוע אחד משלושת קורסי הרכיבה (משקפים רוכב שגילו מעל 24 שנים וברשותו רישיון רכיבה לפחות למשך שנתיים):
   סוזוקי בורגמן 400: עלות ביטוח 2,440 שקל
   ימאהה MT-09: עלות ביטוח 3,570 שקל
   הונדה NC750: עלות ביטוח 3,320 שקל
   סאן יאנג מקסים 400: עלות ביטוח 1,785 שקל
   ב.מ.וו R1200GS: עלות ביטוח 7,700 שקל
   דוקאטי מונסטר 696: עלות ביטוח 4,390 שקל
   הונדה CB1000R: עלות ביטוח 5,100 שקל
   ב.מ.וו S1000R: עלות ביטוח 5,870 שקל
   קוואסאקי וורסיס 1000: עלות ביטוח 5,350 שקל
   סוזוקי ויסטרום 650: עלות ביטוח 3,700 שקל

   קורס רכיבה מתקדמת פרוסליידר של פרוריידינג (מערכת וואלה! NEWS , רונן טולברג)

   כל עולם הדו-גלגלי בוואלה! רכב

   לייק אחד ואתם חברים בקהילה המוטורית הגדולה בישראל