פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מכונית השנה באירופה: פולקסווגן פאסאט החדשה

   פולקסווגן פאסאט היא מכונית השנה באירופה לשנת 2015. הקדימה את סיטרואן C4 קקטוס, מרצדס C קלאס ופורד מונדאו

   מכונית השנה באירופה: פולקסווגן פאסאט החדשה

   פולקסווגן פאסאט הוכרזה במסגרת תערוכת ז'נבה למכונית השנה באירופה, לשנת 2015. המשפחתית הגדולה גרפה 340 נקודות מקרב חבר השופטים, והקדימה את סיטרואן C4 קקטוס שצבר 248 נקודות. את המקום השלישי אכלסה מרצדס C קלאס עם 221 נקודות, ואחריה דורגה פורד מונדאו עם 203 נקודות. נועלות את הצמרת ניסאן קשקאי עם 160 נקודות, המיניוואן החדש של ב.מ.וו-אקטיב טורר 2 עם 154 נקודות ורנו טויינגו לה מנוע אחורי, שסיימה עם 124 נקודות. אשתקד, גרפה את התואר פיג'ו 308.

   חבר השופטים מורכב מ-58 עתונאים עליהם הוטלה המשימה לצמצם את הרשימה ל-8 פיינליסטיות מתוך עשרות מועמדות. הנצחון של הפאסאט היה בלתי ניתן לערעור נוכח פער הנקודות בינה לבין המשתתפות הנוספות, ומשקף בין היתר את הקול הרציונאלי על פני זה האמוציונאלי; התערוכה השנה הייתה רוויה במכוניות קיצון מבית מקלארן, פרארי, קוניגסג, בנטלי ועוד, אך מאחר והקריטריונים מחייבים את השופטים להתייחס למרכיבים חיוניים לצרכן, בהם שימושיות, עיצוב, חסכון בדלק וטכנולוגיות, הפאסאט הצליחה להפגין את החבילה המשכנעת ביותר.

   הפאסאט החדשה, דור 8, עליה תוכלו לקרוא בחלון המצורף בהרחבה, נמכרת באירופה במספר מרכבים: קלאסי, סטיישן ואפילו בגרסה שנקראת "אול-טראק" ומיועדת לשבילים. היא מצוידת במנועי בנזין בנפח 1.4 ל' עם 125 ו-150 כ"ס (0-100 קמ"ש ב-8.4 ש'), דיזל עם 1.6 ל' המפיק 120 כ"ס, וגרסאות TDI בכירות המחלצות ממנוע 2.0 ל' עד 240 כ"ס. התיבות הן ידניות או דו-מצמדית DSG עם 7 מהירויות. על פי נתוני היצרן, מנועי הבנזין של הפאסאט לוגמים ליטר דלק בכל 18 קילומטרים.

   הפולקסווגן האחרונה שזכתה בתואר היתה לא אחרת מאשר פולקסווגן גולף - שהכריעה את התחרות לטובתה בשנת 2013. תהיה זו הזכייה הרביעית של הקונצרן הגרמני מאז היווסדות "מכונית השנה" ב-1964. בין היצרניות המעוטרות ביותר נמנה את פיאט האיטלקית, לה 9 תארים, אך מנגד ב.מ.וו למשל לא זכתה מעולם, ומרצדס רק פעם אחת. על הפאסאט, שחוגגת 41 שנות פעילות, אמר במעמד החגיגי מנכ"ל החברה מרטין ווינטרקון: "זו מכונית פרמיום נטולת מחיר פרמיום".

   הפאסאט 2015 עתידה לנחות בישראל ממש בקרוב (הרבעון השני של השנה).