עבריין תנועה סדרתי? סיכוי גבוה שלא תקבל ויזה לארה"ב

במהלך השנים האחרונות חלה החמרה בעמדת הרשויות בארה"ב כלפי כניסת עברייני תנועה לשטחה. אם בעבר, רק רישום פלילי בגין ביצוע עבירות "קלאסיות" הגביל את קבלת ההיתר, הרי שכיום, לאור החרפת הקריטריונים בארה"ב, עברייני תנועה סדרתיים צפויים להיתקל בקשיים אדירים

וואלה! רכב
אם יש לך הרבה נקודות ברישיון הנהיגה, את הנוף הזה תראה רק דרך צג המחשב (צילום: רויטרס)
הסירוב למתן הויזה התבסס במידה בלתי מבוטלת גם על הפרופיל הפלילי התעבורתי של המבקש

נוסע לארה"ב? כדאי שתבדוק כמה נקודות יש לך ברשיון הנהיגה. לדברי עו"ד צבי קן תור, מומחה לדיני אשרות כניסה ויו"ר ועדת הוויזות בלשכת המסחר ישראל – ארה"ב, אתה עלול להיתקל במחסום עוד בטרם יצאת את מפתן דלתך:" במהלך השנה האחרונה, נתקלנו בלא מעט מקרים בהם הסירוב למתן הויזה התבסס במידה בלתי מבוטלת גם על הפרופיל הפלילי התעבורתי של המבקש. במקרים אלו, אין מדובר על מבקש שגיליון הרשעותיו כולל מספר עבירות תנועה קלות, אלא על עברייני תנועה סדרתיים שגיליון הרשעותיהם מוכתם".


וכיצד יודעת שגרירות ארה"ב את היסטוריית הרשעותיו התחבורתיות של המבקש? עו"ד קן תור מסביר, כי "בתום ראיון פרונטלי, מבצעת הקונסוליה תהליך בדיקה בטרם הנפקת הויזה, ובכלל זה מבוצעת גם בירור מנהלי שכולל בין היתר את הרשעותיו הפליליות של המבקש. הקונסוליה מקבלת באופן ישיר מהרשויות הרלוונטיות בישראל את כל המידע הנדרש לה על מנת לבסס את החלטתה כך שלחלוטין אין כל טעם להסתיר ממנה מידע או להשיב על שאלותיה באופן שאינו משקף את פני המציאות".

(תוכן מקודם)

5 דברים שחייבים לעשות במהרה כשנכנסים לדירה חדשה וריקה

בשיתוף שמרת הזורע
לכתבה המלאה

הקשחת עמדותיה של ארה"ב כלפי סוגיה זו אינה מקרית. רשויות החוק בה נאבקות בתופעת הנהיגה תחת השפעת אלכוהול, באמצעים רבים ובכלל זה גם הכבדת האכיפה. לפני מספר חודשים פורסמה ידיעה בה התבטא שר התחבורה האמריקאי בנושא וגילה כי נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים גובה מידי שנה לבדה מחיר משמעותי ביותר של חיי אדם – 10,000 איש.

אומנם, נתונים מלמדים כי בשנים האחרונות חלה ירידה מסוימת במספר תאונות הדרכים, אולם הדבר נובע בעיקר בשיפורים בייצור חגורות בטיחות וכריות האוויר, והתנהגות שקולה יותר של נהגים על הכבישים המהירים, כמו גם עיצוב מכוניות בטיחותיות יותר. במסגרת מלחמתה של ארה"ב בתאונות הדרכים ב-2014 הודיעה רשות הבטיחות בדרכים (NHTSA) על תוכנית שתחייב את כל מכוניות הנוסעים בהתקנת מצלמה אחורית, בעוד שניו יורק הורידה את המהירות המותרת בכבישים המקומיים.

מפרסום של מינהל הבטיחות בדרכים הלאומי בארה"ב\ עולה כי העלות הכוללת של תאונות הדרכים למשק האמריקני עומדת על קרוב ל-100 מיליארד דולר בכל שנה. אולם אין מדובר על מכלול הנזקים אלא רק על הנזקים הישירים. במסגרת המחקר נבחנה גם סוגיית הנזק העקיף למשק האמריקאי, על פיו זה נאמד ב-600 מילארד דולר, כאשר הוא כולל נזקים כתוצאה מאובדן חיים, כאב, וירידה באיכות החיים כתוצאה מפציעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully