קהילה בהתנדבות: ג'יפאים הסיעו את ילדי "עזר מציון" למסע כייף בחופש הגדול

160 ג'יפאים התייצבו עם רכבי השטח הפרטיים שלהם, כדי להעניק לילדים ומבוגרים חולי סרטן, הפוגה נכספת מהטיפולים הרפואיים ובתי החולים. ב?או? לשמ?ח ויצאו מחוזקים

11/08/2015
צי המתנדבים ערוך להכניס יום של שמחה, לילדים הנאבקים על בריאותם(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)

חוף הים של גבעת אולגה נראה השבוע כמו שטח כינוס צבאי; 160 רכבי שטח המתינו בדריכות לאורחיהם, לכל ג'יפ הוצמדו נוסעים, ולאחר התארגנות קצרה יצאה השיירה לכיוון צפון. אבל לא לוחמים היו על הג'יפים אלא 150 ילדים ומבוגרים חולי סרטן, אליהם התלוו בני משפחותיהם. 160 המתנדבים התייצבו על חשבונם ובזמנם האישי, כדי להשתתף במסע הג'יפים של ארגון "עזר מציון" – למסע שהפך לאחד משיאי מחנה הקיץ לילדים ומבוגרים חולי סרטן, המציין עשרים שנה לקיומו.

חפשו את החברים שלכם; כל מי שבא עם הרכב הפרטי שלו, הוא איש טוב יותר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)

המסע החל בסמוך למחנה הקיץ השנתי, במספר מסלולי שטח: הכרמל, הר חורשן והר תבור. כדי לשמור על קצב תנוע הנינוח חולקו המשתתפים ל-14 קבוצות, כל אחת בחרה במסלול שונה. המסע לחורשן עבר בשטחי האימונים של הצבא, והנהגים הפגינו נהיגת שטח במסלול המאתגר שבשמורה. מסלולים אחרים עברו דרך רמת הנדיב ואזור בת שלמה.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
התגייסות אישית ואנושית, לילדים הנמצאים במאבק ארוך – אבל אופטימי(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)

במבט חטוף לא נראה המסע שונה מטיולי ג'יפים הנערכים ברחבי הארץ אבל מראה הראשים הקרחים, הבדיחות הציניות על מחלת הסרטן והעובדה שחלק מהילדים נאלצו לעבור טיפולים אפילו במהלך המחנה, העידו שמדובר במסע אחר. אבל המשתתפים לא הפסיקו לשיר ובחניון ליד מושב עופר, החלו חולים ומדריכות לשיר ולרקוד. "המסע ממש מצוין ונותן לנו כוח" אומרת ניצן שחם בת ה-16 וחצי, המתמודדת עם מחלת הסרטן בחמשת החודשים האחרונים. "זה לא רק הטיול, זה כל מה שיש במחנה. אלה בעיקר האנשים שאני נמצאת איתם".

טיול ג'יפאים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)

בין משתתפי המסע היה גם הזמר רגב הוד, שעלה על אחד הג'יפים. "הגעתי כדי לתמוך ולסייע", הוא אומר. "אחד מחבריי הוא ממארגני המסע. כשאתה מגיע לכאן, אתה מקבל פרופורציה לחיים". מה גרם לנהגים המתנדבים להשקיע מזמנם ומכספם כדי להשתתף במסע? דייב עזר העובד בתחום הנדל"ן התנדב, לאחר שאשתו חלתה בסרטן והשתתפה עם המשפחה במחנה קודם. אשתו הבריאה בינתיים אבל עזר לא שכח לרגע את רוח ההתנדבות שהייתה במחנה. "ראיתי אנשים שעוזבים את יום העבודה, משלמים דלק ומגיעים כדי לעשות שמח, והחלטתי שגם אני אתנדב. זאת השנה השנייה שלי שאני מגיע כנהג מתנדב".

טיול ג'יפאים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)

גם בן האומן עזב את העסק והתנדב עם הג'יפ. "הגעתי למסע לאחר שקראתי עליו בפייסבוק. מבחינתי, כמה שאני נותן יותר – ככה אני מקבל יותר". מנהל מחלקת ילדים חולי סרטן ב'עזר מציון', יומי דז'ילובסקי ציין כי "זה מסע הג'יפים הגדול ביותר שנערך בארץ. 160 אנשים עוזבים את עיסוקיהם, נותנים מזמנם וממרצם בהתנדבות, והכל רק כדי לגרום הנאה לילדים. זה מבטא עוצמה, לכידות וערבות הדדית של הציבור הישראלי".

אין הרבה מים בקיץ הישראלי, מצאנו כמה טיפות(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)

סיכמה ד"ר ברכה זיסר, מנהלת "בית אורנית" – מרכז הסיוע של עזר מציון לילדים ומבוגרים חולי סרטן: "מי שלא נכח במקום, קשה לו להבין. דמיינו 160 ג'יפים בשורה ארוכה על חוף הים, מגיעים מרחבי הארץ כדי לעשות טוב לחולים ולמשפחות. פעולות כאלו מבטאות את הרצון והיכולת להירתם ולהתנדב ביום פקודה."

: "המכונית המגוייסת", בגרסת 2015. אולי גם אתם תגיעו, ב-2016(צילום: מערכת וואלה! NEWS, זיו אהרוני, אלוני מור)
  • ג'יפ
  • עזר מציון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully